Wajda School partnerem 10. Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja

Po raz kolejny Wajda School jest partnerem Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja oraz sponsorem nagrody dla zwycięzcy konkursu Etiud i Animacji.

Nagrodą, którą ufundowała Szkoła Wajdy, jest uczestnictwo w kursie Online Kamera 2019/2020 oraz możliwość uczestniczenia w innych naszych kursach na zasadach wolnego słuchacza.


W niedzielę podczas festiwalu odbędzie się wydarzenie pt. „Must see! Power speeche branży filmowej”, czyli 15 minutowe wystąpienia, których tematem są projekty filmowe będące obecnie w fazie produkcji.  Wśród prezentowanych projektów znalazł się również absolwent  kursu DOK PRO Jan Borowiec, który opowie o swoim filmie „Szklane negatywy” – rozwijanym podczas kursu i wyprodukowanym przez Wajda Studio.

Dokument opowiada o odkrytej przypadkowo, podczas remontu kamienicy w Lublinie, kolekcji ponad 2700 zdjęć wykonanych na szkle, przedstawiających przedwojennych mieszkańców Lublina. Reżyser razem z bohaterką filmu – Tal Schwartz – prowadzą śledztwo w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania, kto wykonał zdjęcia, a także kim są ludzie przedstawieni na fotografiach.

fot. kadr z filmu „Szklane Negatywy”