Wielkość ekranu, czyli kino w czasach dystrybucji on-line

Polski Instytut Sztuki Filmowej i ONET S.A. zapraszają producentów filmowych do udziału w warsztatach pt. Wielkość ekranu, czyli kino w czasach dystrybucji on-line, które odbędą się w czwartek 21 września w godzinach 13:00-14:30 w Gdyńskim Centrum Filmowym podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Warsztaty poprowadzą eksperci, zajmujący się na co dzień dystrybucją filmów oraz rynkiem VOD w Polsce i na świecie:

  1. Aleksandra Kozłowska – z branżą mediów związana od początku kariery zawodowej. Od 2010 roku pracuje w telewizji kablowej Vectra S.A., odpowiadając najpierw za wdrożenie usługi Vectra VOD, a obecnie za jej utrzymanie i rozwój. Ekspert w obszarze funkcjonalności usług na żądanie oraz pozyskiwania licencji na to pole eksploatacji.

  2. Marta Nowakowska – dyrektor ds. licencji TV i VOD Kino Świat. Od 20 lat związana z rynkiem telewizyjnym i dystrybucji filmowej w Polsce. Zawodowo związana w przeszłości m.in. z telewizją HBO i TV Puls oraz wiodącymi dystrybutorami filmowymi w Polsce: Monolith Films, SPI i Kino Świat (gdzie jest obecnie zatrudniona). Współpracuje ze wszystkimi telewizjami i operatorami VOD w Polsce oraz posiada wieloletnie relacje z dystrybutorami w kraju i za granicą. Zajmuje się również selekcją filmów na potrzeby TV i VOD oraz sprzedażą licencji.

  3. Daniel Szczepański – radca prawny w Onet S.A. zajmujący się obszarem rynku medialnego i nowych technologii, w tym obsługą prawną projektów, obejmujących udostępnianie materiałów audiowizualnych w modelach VOD.

Do udziału w warsztatach zapraszamy producentów zainteresowanych pogłębieniem wiedzy na temat rynku VOD i jego specyfiki. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do przedstawicieli organizatorów:

– Katarzyna Sosnowska: katarzyna.sosnowska@pisf.pl, tel. 507 684 222

– Anna Justka: anna.justka@grupaonet.pl, tel. 604 949 181

– Joanna Tereszczuk: joanna.tereszczuk@grupaonet.pl, tel. 662 280 615

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń.


Natomiast jeśli jesteś dopiero rozpoczynającym swoją drogę filmową producentem, Wajda School zaprasza Cię na roczny kurs DEVELOPMENT KREATYWNY. Nabór trwa do 30 września. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

cover-photo-300-dpi_paski-naborowe_development-kreatywny