Wypromuj się na markecie Berlinale! Startuje Film Lab Warszawa-Berlin

6 grudnia 2016 roku ruszył nabór reżyserów i producentów do Film Lab Warszawa–Berlin. Zgłoś projekt swojego filmu do Film Lab Warszawa-Berlin, weź udział w profesjonalnym warsztacie pitchingowym, wypromuj się na markecie jednego z najważniejszych festiwali na świecie – Berlinale.

Organizator programu – Fundacja Przestrzeń Filmowa i Miasto Stołeczne Warszawa zapraszają wszystkich filmowców, którzy ukończyli 18 lat – reżyserów, producentów, żyjących i tworzących w stolicy oraz mających na swoim koncie przynajmniej dwa filmy krótkometrażowe, w tym choć jeden w obiegu festiwalowym (dokumentalny, animowany lub fabularny), a także projekt pierwszego lub drugiego filmu pełnometrażowego (w późnej fazie developmentu, preprodukcji lub produkcji), który chcą rozwijać i realizować w 2017/2018 roku, do udziału w międzynarodowym labie, który połączy dwie stolice Warszawę i Berlin.

Każdy twórca poza talentem i wiedzą z dziedziny, w której się kształcił i tworzy zanim osiągnie sukces powinien mieć szansę na zdobycie – w teorii i praktyce – umiejętności poruszania się w międzynarodowym, branżowym środowisku. Dzięki udziałowi w Film Lab Warszawa–Berlin, 10 osób weźmie udział w warsztatach pitchingowych, a po pitchingu przed polską komisją, czterej wybrani filmowcy pojadą na 67. Berlinale i European Film Market, aby poznać jego działanie od kuchni.

Zanim spotkamy się w Berlinie międzynarodowe jury w składzie:

  • Alex Traila – doradca Ministra Kultury Rumunii, Członek zarządu Centrum Filmowego Rumunii, współzałożyciel – Film Eastern Europe Dialogue – inicjatywy, która zrzesza europejskich profesjonalistów filmowych w środowisku think-tank w celu doradztwa i rozwoju nowych kolaboracyjnych strategii, które mogą mieć wpływ na produkcję i dystrybucję filmową w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, koordynator przy forum koprodukcyjnym When East Meet West.
  • Diane Malherbe – dyrektor relacji międzynarodowych i współzałożyciel Kinoctambule – międzynarodowego laboratorium filmowego, selekcjonerka i koordynatorka Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Clermont-Ferrand, dystrybutor przy międzynarodowych festiwalach filmowych;

spośród nadesłanych zgłoszeń wybierze 10 filmowców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w dwudniowym warsztacie z Aleksandrą Leszczyńską – ekspertką z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży filmowej, specjalistką od developmentu, finansowania projektów filmowych, moderatorką branżowych paneli oraz szkoleniowcem młodych filmowców. W trakcie zajęć (14-15.01.2017r.) w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie uczestnicy poznają zasady funkcjonowania europejskiego rynku filmowego, dowiedzą się jak szukać finansowania na film, kiedy i na jaki festiwal wysłać swoje dzieło.

Prowadząca warsztaty wdroży wszystkich w meandry sztuki pitchingu oraz przygotuje do prezentacji ich projektu przed komisją, której skład poznamy już wkrótce.

Pobyt 4 filmowców z Warszawy na 67. Berlinale i European Film Market potrwa w dniach: 10-15.02.2017 r.

Zanim zgłosisz się do programu przeczytaj uważnie regulamin, pobierz i wypełnij formularz, a następnie prześlij wymagane dokumenty na adres mailowy: kontakt@przestrzenfilmowa.org do 29.12.2016 r. do godziny 23:59 wpisując w tytuł wiadomości „Zgłoszenie Film Lab Warszawa–Berlin”.

Szczegółowe informacje o programie dostępne są na stronie internetowej: www.przestrzenfilmowa.org w zakładce PROJEKTY oraz na profilu fundacji na FB: www.Facebook.com/przestrzenfilmowa. Link do wydarzenia FB TUTAJ.

Organizatorem programu Film Lab Warszawa–Berlin jest Fundacja Przestrzeń Filmowa.

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

W promocję wydarzenia włączyli się:

Wajda School
Stowarzyszenie Filmowców Polskich
StoryLab.pro
Warsawholic