Złoty Niedźwiedź dla wykładowczyni programu EKRAN+ Ildiko Enyedi! Nagroda za Najlepszy Debiut dla absolwentki EKRAN+ Carli Simón za projekt rozwijany w Wajda School!

 

 

Z dumą i wielką przyjemnością informujemy, że Ildiko Enyedi  wieloletnia wykładowczyni międzynarodowego programu EKRAN+ zdobyła nagrodę Złotego Niedźwiedzia na Berlinale – Berlin Internatrional Film Festival za film „Testről és Lélekről”. Oprócz nagrody za najlepszy film Ildiko Enyedi otrzymała również Nagrodę Jury Ekumenicznego, Nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) oraz Nagrodę czytelników ‚Berliner Morgenpost’.

Nagrodę za Najlepszy Debiut zdobyła nasza absolwentka Carla Simón za film „Summer of 1993”, który rozwijany był na EKRANIE+ 2015. Film śledzi historię sześcioletniej Carli, która po raz pierwszy spędzi lato ze swoją nową adopcyjną rodziną. Film jest historią o wczesnym dojrzewaniu, podczas którego dziewczynka musi odnaleźć się w nieznanym świecie prowincji i poradzić sobie z utratą matki.

ekran+

EKRAN+ to międzynarodowy program szkoleniowy skupiony na kreatywnym procesie przygotowania produkcji w oparciu o praktykę zdjęciową.

EKRAN+ wspierany przez Program Unii Europejskiej Kreatywna Europa Komponent MEDIA jest wspólnym projektem Wajda Studio i Szkoły Wajdy, FOCAL (Szwajcaria), Austriackiego Instytutu Filmowego, Chorwackiego Funduszu Audiowizualnego, Litewskiego Centrum Filmowego, ze wsparciem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Nabór na EKRAN+ 2017 trwa do 1 grudnia 2017!

EKRAN+ jest organizowany przez:

logot

fot. główne REUTERS/Britta Pedersen/POOL