Znamy Już Finalistów SCRIPT PRO 2018!

Jury w składzie: Małgorzata Jurczak, Michał Komar, Maciej Sobieszczański, Małgorzata Szczepkowska-Kalemba oraz Anna Waśniewska-Gill wybrało 10 finałowych scenariuszy. Laureatów poznamy już 2 maja podczas festiwalu NETIA OFF CAMERA w Krakowie.

Oto scenariusze, które zakwalifikowały się do ścisłego finału Script Pro 2018:
„B-Boy. Historia cetowego”, autor: Andrzej Mańkowski
„Boscy szaleńcy”, autorka: Joanna Niczyj
„Drabina Jakubowa”, autorzy: Tomasz Jurkiewicz, Piotr Janusz
„Jesienna dziewczyna”, autorki: Patrycja Nowak, Katarzyna Klimkiewicz
„Miłka”, autor: Kuba Kapral
„Osiedle polskich skrzydeł”, autorzy: Michał Wnuk, Kaja Krawczyk-Wnuk
„Pojednanie”, autorzy: Filip Dzierżawski, Piotr Borkowski
„Sam na linie”, autor: Przemysław Jurek
„Sonata”, autor: Bartosz Blaschke
„Włast”, autorka: Marta Konarzewska

Autorzy najlepszych scenariuszy powalczą o następujące nagrody:
Nagrodę Główną PISF w wysokości 20 000 zł,
Drugą Nagrodę PISF w wysokości 12 000 zł,
Trzecią Nagrodę PISF w wysokości 8 000 zł,
Nagrodę Specjalną Canal + w wysokości 15 000 zł,
Nagrodę Specjalną Stowarzyszenia Autorów ZAiKS w wysokości 10 000 zł.

„W tym roku mamy kilka scenariuszy biograficznych jak i historii inspirowanych prawdziwymi zdarzeniami. To interesujące historie z wyrazistymi, mocnymi postaciami; jestem pewna, że te teksty zainteresują niejednego producenta” – tak o finałowych scenariuszach mówi koordynatorka konkursu Magdalena Koszalińska.

Autorzy wszystkich finałowych scenariuszy będą mogli skorzystać z konsultacji zorganizowanych w Szkole Wajdy pod okiem znanych polskich filmowców, scenarzystów i konsultantów.

Konkurs Script Pro organizowany jest przez Szkołę Wajdy i Fundację Off Camera. Partnerami konkursu są Polski Instytut Sztuki Filmowej CANAL + oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

FESTIWAL NETIA OFF CAMERA

Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego NETIA OFF CAMERA to jedna z największych tego typu imprez w tej części Europy. Rekordowo wysokie nagrody i promocja kina niezależnego wyróżnia imprezę na mapie festiwalowej na całym świecie. W ramach filmowej majówki w Krakowie publiczność z całego świata koncentruje się na kinie niezależnym, odważnym zarówno treściowo i formalnie oraz takim, które stawia na wartko opowiedziane, fascynujące historie. Najważniejszą częścią festiwalu jest Konkurs Główny „Wytyczanie Drogi”, w którym dziesięć pierwszych lub drugich filmów z całego świata rywalizuje o Krakowską Nagrodę Filmową  – sto tysięcy dolarów, przyznawaną przez międzynarodowe Jury. Impreza przyciąga najbardziej gorąca nazwiska ze świata filmu i serialu. Towarzyszy jej konwent Canal + SerialCon, a także specjalna strefa wydarzeń branżowych Off Camera Pro Industry. Organizatorzy korzystają również z nowości technologicznych, takich jak rzeczywistość rozszerzona.