Rekrutacja
Bukolika, produkcja Wajda Studio oraz rozwijany na kursie DOK PRO film Lata świetlne z szansami na narody na festiwalu w Lipsku. Trzymamy kciuki!

Bukolika

Bukolika w reż. Karola Pałki to intymny portret Basi i Danusi żyjących gdzieś na obrzeżach świata zgodnie z rytmem i prawami natury, wśród zwierząt i duchów umarłych, nagrodzony na Millennium Docs Against Gravity. Światowa premiera filmu odbyła się na festiwalu w Locarno w sekcji Semaine de la Critique. Film rozwijany był na kursie Dok Pro. W Lipsku film bierze udział w konkursie międzynarodowym oraz jest nominowany do MDR Film Prize – nagrody dla wyróżniającego się filmu dokumentalnego ze wschodniej Europy oraz nagrody Jury Ekumenicznego i nagrody FIPRESCI.

Lata świetlne

Lata świetlne Moniki Proby to z kolei portret Witalego, który od dziecka marzy, żeby zostać księdzem. Dzieli go od tego jeszcze jeden krok – zgodnie z regułami kościoła prawosławnego musi znaleźć żonę. W oczekiwaniu na zmiany wynajmuje mieszkanie z przyjacielem z seminarium. Produkcja Studia Munka-SFP rozwijana na kursie Dok Pro zdobyła nagrody na Krakowskim Festiwalu Filmowym i Młodzi i Film w Koszalinie. W Lipsku film bierze udział w międzynarodowym konkursie filmów krótkometrażowych. Wygrana w konkursie upoważnia do ubiegania się o nominację do Oscara.

DOK.Lepizig odbędzie się w dniach 25–31 października.

Galeria