Rekrutacja
W nowym programie kuratorskim DAFilms pt. Dokumenty o sportowej pasji znalazły się aż trzy nasze tytuły: Biegacze, Trampkarze i Henio idziemy na Widzew.

Wszystkie trzy tytuły dostępne są na platformie DAFilms specjalizującej się w kinie dokumentalnym. Program kuratorski trwa od 8–22 lutego. Sport od zawsze przyciągał filmowców, a filmy o sporcie lub ze sportem w tle niezmiennie cieszą się popularnością widzów – wśród dziesięciu filmów na pewno znajdziecie taki, który Was zainteresuje. My polecamy Wam filmy wyprodukowane przez Wajda Studio:

Biegacze, reż. Łukasz Borowski

Podczas wyścigu uczestnicy pokonują ponad 240 kilometrów. Przez dwie doby biegacze nie śpią, nie mają przystanków, nawet posiłki przyjmują, biegnąc. Ci, którzy docierają na metę, odczuwają wielką euforię. Bardzo szybko zaczynają myśleć o kolejnym biegu ekstremalnym. Dokument Biegacze przybliży widzowi stan ekstremalnego wysiłku fizycznego i momenty kryzysów psychicznych, z którymi muszą się mierzyć biegacze. Przynajmniej w części pozwala to widzom na przeżycie niezwykle intensywnych emocji, które stają się udziałem ultramaratończyków.  

Trampkarze, reż. Marcin Filipowicz

Trampkarze w reżyserii Marcina Filipowicza to film dokumentalny pokazujący początkowy, a zarazem najtrudniejszy etap w życiu młodych bohaterów, prowadzący do spełniania ich życiowego marzenia. Głównym bohaterami filmu są dwaj bracia, 14-letni Mateusz oraz 13-letni Łukasz mieszkający w niewielkiej górskiej wiosce na południu Polski. Ich marzeniem jest zostać profesjonalnymi piłkarzami grającymi przynajmniej w Polskiej Ekstraklasie.  

Henio idziemy na Widzew*, reż. Marek Jóźwiak

   

Marcin jest niewidzącym kibicem i masażystą w piłkarskim klubie. Choć może jeździć z piłkarzami, to nie wyobraża sobie innego sposobu dotarcia na mecze Widzewa niż z kibicami. Sam, mierząc się z życiem, wychowuje 4-letniego Henia. Zabiera go na stadion, pokazuje swoją pracę i świat kibiców Widzewa. Henio ma słaby wzrok i podobnie jak ojciec może przestać widzieć. Ojciec przygotowuje go do dorosłego życia.

*Film Marka Jóźwiaka znajdziecie też na naszym kanale na YouTubie. Wszystkie filmy dostępne są z angielskimi napisami. Na platformie w zakładce programy kuratorskie można znaleźć też program poświęcony w całości filmom dokumentalnym z naszej Szkoły.

Więcej informacji o nowym cyklu DAFilms.  

Galeria