Rekrutacja
Przedstawiamy jurorki i jurorów tegorocznego konkursu scenariuszowego Script Pro, którzy rozpoczęli właśnie czytanie tekstów wybranych przez obie komisje selekcyjne. Zwycięzców poznamy 4 maja, podczas uroczystej gali w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF Camera w Krakowie.

Gala Script Pro, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, wraca do poprzedniej formuły, czyli wręczania nagród na żywo. Laureatów konkursu poznamy na półmetku festiwalu, podczas uroczystości w Muzeum Manggha, ufundowanym przez Andrzeja Wajdę i Krystynę Zachwatowicz-Wajdę. Miejsce uroczystości jest nieprzypadkowe, ponieważ w tym roku Szkoła Wajdy, organizator konkursu, świętuje swoje 20-lecie.

Laureatów nagród w konkursie Script Pro wybiorą w tym roku:

Jury – kategoria Film

  • Grzegorz Stępniak (Dyrektor programowy, OFF Camera)
  • Aleksander Pietrzak (scenarzysta, reżyser, Stowarzyszenie Filmowców Polskich)
  • Michał Komar (scenarzysta, wiceprzewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Autorów ZAiKS)
  • Agnieszka Smoczyńska (scenarzystka, reżyserka, Wajda School)
  • Mateusz Pacewicz (scenarzysta, Wajda School)

Jury – kategoria Audio

  • Marcin Kardach (reżyser słuchowisk, Storytel)
  • Małgorzata Semil (przewodnicząca sekcji autorów dramatycznych, ZAiKS)
  • Janusz Kukuła (dyrektor – główny reżyser Teatru Polskiego Radia)

W skład jury wchodzą przedstawiciele organizatorów i partnerów konkursu. Biogramy Jury Script Pro 2022 dostępne są w zakładce Jurorzy.

Komisja selekcyjna

Pierwszą selekcję zgłoszonych tekstów przeprowadzili członkowie komisji selekcyjnych. Najlepsze scenariusze w kategorii Film zarekomendowali: Małgorzata Sobieszczańska (scenarzystka), Magda Sendecka (dziennikarka), Iwona Siekierzyńska (scenarzystka, reżyserka), Michał Walczak (dramaturg, reżyser), Tomasz Jurkiewicz (scenarzysta, reżyser) i Andrzej Titkow (scenarzysta, reżyser). Z kolei w skład komisji selekcyjnej w kategorii Audio weszli: Marta Rebzda (autorka słuchowisk, reportażystka radiowa i telewizyjna, Polskie Radio), Marcin Zwierzchowski (Executive Producer, Storytel) i Filip Marczewski (scenarzysta, reżyser, Szkoła Wajdy).

20 lat Szkoły Wajdy – program specjalny

W środę 4 maja zapraszamy do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha na „Dzień ze Szkołą Wajdy” z okazji 20. rocznicy powstania Szkoły. W programie m.in. wykłady poświęcone pisaniu scenariuszy i pokazy filmów rozwijanych w Szkole Wajdy. Zwieńczeniem tego dnia będzie Gala Script Pro. Wstęp na wydarzenia związane z 20-leciem Szkoły Wajdy jest wolny. Na Gali Script Pro obowiązują zaproszenia.

Organizatorzy konkursu: Wajda School, Mastercard OFF Camera

Partnerzy: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Storytel, Fundacja Kyoto-Kraków i Teatr Polskiego Radia.

Strona konkursu Script Pro

Profil konkursu na Facebooku

Galeria