Rekrutacja
Szkoła Wajdy prowadzi nabór na kolejny kurs zawodowy, który przygotowuje do pracy na planie filmowym oraz w studiu nagraniowym w zawodzie asystent realizatora dźwięku – mikrofoniarz. Na zgłoszenia czekamy do 15 lipca.

Fishing Sound (Interdyscyplinarne kształcenie realizacji dźwięku), realizowany przez Szkołę Wajdy we współpracy z Teatrem Polskiego Radia i wykładowcami Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, pozwala na zdobycie teoretycznej i praktycznej wiedzy na temat obsługi planu dźwiękowego z użyciem najnowocześniejszych technik przewodowych i bezprzewodowych.

Program

Zajęcia będą prowadzone w blokach tematycznych:

1. Sposoby realizacji dźwięku (100% z możliwością postsynchronów, realizacja zdjęć pilotowych, nagrania efektów, atmosfer, teł, nagrania filmowe, reporterskie, estradowe, słuchowisk radiowych).
2. Wiedza na temat sprzętu i technik realizacji nagrań.
3. Omówienie czynników wpływających na sposób realizacji dźwięku i pracę mikrofoniarzy.
4. Rozwiniecie umiejętności miękkich – współpracy w ekipie filmowej, umiejętności oceny sytuacji i podejmowania decyzji, rozwój kreatywności.
5. Zajęcia z zakresu branżowego języka angielskiego.

Kształcenie ma charakter warsztatowy. Zajęcia praktyczne będą realizowane pod okiem specjalistów we współpracy z uczestnikami kursów Szkoły Wajdy na planach scen warsztatowych oraz na profesjonalnych planach filmowych. Zajęcia odbywać się będą̨ na terenie Szkoły Wajdy, w lokacjach plenerowych, w pomieszczeniach UMFC i WFDiF oraz w studiach Polskiego Radia. Realizacja zajęć dostosowana będzie do bieżącej sytuacji epidemiologicznej i obowiązujących w danym momencie rygorów sanitarnych.

Wykładowcy

Doświadczona kadra pod kierownictwem Wojciecha Marczewskiego, Jerzego Murawskiego i Joanny Napieralskiej zapewni najwyższy poziom profesjonalnej edukacji. Naszymi wykładowcami są m.in. Krzysztof Jastrząb, Leszek Freund, Michał Robaczewski i Tomasz Wieczorek. Nasi wykładowcy niejednokrotnie odbierali Polskie Nagrody Filmowe Orły, a także odpowiadali za dźwięk m.in. do filmów Cicha noc, Erotica 2022, Sala samobójców. Hejter, Kamienie na szaniec czy Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy.  

Dla kogo?

Fishing Sound to kurs zarówno dla absolwentów, jak i studentów szkół kształcących na kierunkach technicznych, a także dla osób zainteresowanych zdobyciem lub rozszerzeniem umiejętności w zawodzie mikrofoniarza. Uczestnicy otrzymują dyplomy wraz z rekomendacją wykładowców poświadczającą gotowość do podjęcia pracy w zawodzie – asystent realizatora dźwięku – mikrofoniarz.

Rekrutacja

Rekrutacja odbywa się na podstawie dostarczonych do Szkoły dokumentów (w wersji elektronicznej) oraz rozmowy kwalifikacyjnej w formie spotkania online.

Zgłoszenia uczestników przyjmujemy do 15 lipca 2021 r.

Szczegóły rekrutacji

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

mobile: +48 690 055 077
email: fishingsound@wajdaschool.pl  

Kurs współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Galeria