Rekrutacja

Na początku września startuje 39. festiwal Młodzi i Film w Koszalinie. Będziemy na miejscu.

Odwiedźcie nasz stolik konsultacyjny i weźcie udział w wykładzie Joanny Malickiej pt. Pitchuj albo giń. Jak opowiadać o swoim projekcie?

Poznajmy się!

Serdecznie zapraszamy do naszego stolika konsultacyjnego na 39. festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie, przy którym dowiecie się wszystkiego, co chcielibyście wiedzieć o Szkole Wajdy, ale jeszcze nie mieliście okazji zapytać.

Stolik znajdziecie w holu Centrum Kultury 105. Czekamy na Was!

Środa 2.09 | godz. 13:00–14:00 oraz 18:00–19:00
Czwartek 3.09 | godz. 13:00–14:00
Piątek 4.09 | godz. 15:00–17:00
Sobota 5.09 | godz. 12:00–14:00

Wykład Joanny Malickiej

3 września o godz. 18:00 zapraszamy Was na wykład naszej wykładowczyni Joanny Malickiej.

Podczas spotkania dowiecie się, czym różni się pitching od prostego opowiadania fabuły oraz jak przełożyć swoją wizję na język zrozumiały dla profesjonalistów. Poznacie praktyczne aspekty budowania takiej wypowiedzi i problemy, jakie możecie napotkać. Wspólnie poszukamy też prostych sposobów na walkę ze stresem i strachem przed publiczną wypowiedzią.

Warsztat poprowadzi Joanna Malicka – filmoznawczyni, producentka filmowa, wykładowczyni. Od lat związana ze Szkołą Wajdy. Wykłada także w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Jest laureatką nagrody Gesellschaftzur Wahrnehmung von Film und Fernsehrechten (GWFF) dla młodego producenta przyznawanej przez Film Festival Cottbus. Od 2005 roku współpracuje z festiwalem Nowe Horyzonty, od dwóch lat jest koordynatorką Polish Days (największego branżowego wydarzenia w Polsce) oraz Studia Nowe Horyzonty+. W radiu TOK FM współprowadzi poświęconą serialom audycję Po sezonie.

Wstęp na webinarium jest wolny, lecz z przyczyn pandemicznych ograniczony do 60 osób. Pozostałe osoby zapraszamy do oglądania transmisji online.

Program filmowy

Oprócz stolika konsultacyjnego i wykładu Joanny Malickiej zapraszamy Was również na pokazy filmów wyprodukowanych przez Fundację Szkoła Wajdy i Studio Wajdy oraz filmy rozwijane w Szkole i filmy naszych absolwentów.

Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Autorem identyfikacji wizualnej festiwalu jest Maks Bereski – Plakiat.

Galeria