Rekrutacja
Rozwijane na kursie Dok Pro filmy Tylko wiatr Zofii Kowalewskiej i Antybohater Michała Kaweckiego zostaną pokazane na rozpoczynającym się 30 maja 61. Krakowskim Festiwalu Filmowym. To jednak nie wszystkie akcenty związane z naszą Szkołą, ponieważ w programie nie zabrakło filmów naszych absolwentów.

Konkurs Polski / Konkurs Dokumentalny

Film Michała Kaweckiego o nagrody Złoty Róg i Srebrne Rogi w Konkursie Dokumentalnym otwierającym drogę do Oscara i Europejskich Nagród Filmowych (EFA) rywalizować będzie z siedemnastoma innymi tytułami.

Antybohater, reż. Michał Kawecki

Antybohater

Poznajcie Miszkę – chłopaka o wielu twarzach. Drobny przestępca i obiecujący narciarz alpejski, mimo poważnej niepełnosprawności fizycznej i trudnych warunków życia, czerpie z niego pełnymi garściami. A do tego ma wyjątkowe poczucie humoru. Spotykamy go w kluczowym momencie, kiedy wkracza w dorosłość i dostaje ostatnią szansę, by wziąć udział w paraolimpiadzie. Ale przede wszystkim bohater musi zadecydować, jak będzie wyglądała jego przyszłość. Mimo ograniczeń podejmuje w życiu kolejne próby.

Producentami filmu są Maria Siniarska i Łukasz Borzęcki z Unlimited Film Operations Sp. z o.o.

Wajda Studio jest honorowym koproducentem filmu.

Konkurs Polski

O Złotego i cztery Srebrne Lajkoniki rywalizować będą 36 produkcje z Polski: 20 dokumentów, 10 animacji i 6 fabuł, wśród których znalazły się wspominamy wcześniej Antybohater, rozwijany w naszej szkole Tylko wiatr oraz obrazy naszych absolwentów.

Tylko wiatr, reż. Zofia Kowalewska

Tylko wiatr

Wyprawa w poszukiwaniu wspomnień z dzieciństwa: dziewięćdziesięciolatek wybiera się z wnuczką w podróż do Kazachstanu, gdzie jako dziecko przebywał na zesłaniu w latach 40. ubiegłego wieku. Historia zaklęta w kilku wyblakłych fotografiach okaże się niezwykle trudna do uchwycenia: zawodzi pamięć, czas nieuchronnie zaciera ślady. Czy bohaterom uda się odnaleźć cień przeszłości na bezkresnych azjatyckich stepach? Ciepły, rodzinny film o miłości i pamięci i o tym, że warto realizować marzenia, nawet jeśli efekt jest daleki od naszych wyobrażeń. Producentem filmu jest absolwent kursu Development Kreatywny Stanisław Zaborowski z Silver Frame. Poniżej przedstawiamy Wam tytuły filmów zakwalifikowanych na KFF i zrealizowanych przez absolwentów naszych kursów. Filmy naszych absolwentów w Konkursie Polskim:

  • 1970, reż. Tomasz Wolski
  • Lata świetlne, reż. Monika Proba
  • Papierosy, reż. Maja Markowska
  • Ziemia, reż. Zuzanna Solakiewicz

Filmy naszych absolwentów w Panoramie polskiego dokumentu:

  • Furia, reż. Krzysztof Kasior
  • To wszystko nie takie proste, reż. Aleksandra Sykulak

61. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 30 maja - 6 czerwca.

Program festiwalu.

Galeria