Rekrutacja

Nagrodzona jako najlepsza producentka na Festiwalu Era Nowe Horyzonty (2008) i Krakowskim Festiwalu Filmowym (2017), nominowana do nagrody KIPA za Najlepszy Debiut Producencki w pełnometrażowym filmie fabularnym (2021). Prezeska zarządu Kijora Film.

Członkini Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestniczka Berlinale Talents, Emerging Producers Programme, EKRAN+ w Szkole Wajdy, Producers To Watch MIPCOM/DOC/TV. Doktorantka w Łódzkiej Szkole Filmowej.

Producentka pełnometrażowego filmu fabularnego pt. Hura, wciąż żyjemy! w reżyserii Agnieszki Polskiej (AGBO Fellowship Award na Slamdance Film Festival).

Producentka i kierowniczka produkcji filmów m.in. Tomasza Wolskiego, Piotra Stasika i Aleksandry Maciuszek, które były nagradzane na Visions du Réel, MFF w Jihlavie, Krakowskim Festiwalu Filmowym, FF w Palms Springsl, Margaret Mead w Nowym Yorku, Millennium Docs Against Gravity i wielu innych.

Koproducentka pełnometrażowych filmów fabularnych: Via Carpatia (reż. K. Kochańska i K. Bajon, premiera na 53. MFF w Karlowych Warach – konkurs East of the West), Dzień czekolady (reż. Jacek Piotr Bławut, nagroda Inis na Międzynarodowym Festiwalu Kina Dziecięcego w Montrealu).

W 2018 roku zrealizowała swój samodzielny reżyserski debiut – film dokumentalny pt. Krzyżoki, który otrzymał m.in. Złotą Żabę na Camerimage i nagrodę Grand Prix na Cork Film Festival w Irlandii, oba kwalifikujące do ubiegania się o nominację do Oscara.