Rekrutacja

Laureat nagrody za scenariusz na Pyongyang International Film Festival, nominowany do Orłów – Polskich Nagród Filmowych za scenariusz debiutu fabularnego Człowiek wózków, finalista stypendiów scenariuszowych, m.in. PISF-u za Łupaszkę i TVP za Szymona i Weronikę, uczestnik mistrzowskich warsztatów kina dziecięcego w Mainz, nagrodzony Nagrodą światła za scenariusz i reżyserię filmu Człowiek, którego nie ma na Festiwalu DokumentART w Neubrandenburgu, autor adaptacji wszystkich dramatów Sofoklesa dla Teatru Polskiego Radia.

Jego dokument Cicha przystań zdobył Grand Prix Tampere International Film Festival oraz został uznany przez New York Film  Festival za „jeden z najlepszych dokumentów świata”. Jest laureatem srebrnego medalu „Delfiady” – Olimpiady Sztuk Świata w koreańskim Jeju.

Danuta Stenka na Festiwalu Filmowym w Kijowie otrzymała nagrodę za pierwszoplanową rolę kobiecą w reżyserowanym przez niego filmie Jeszcze raz. Współtwórca sukcesu takich seriali jak Na dobre i na złe, Psie serce oraz M jak Miłość.

W roku 2019 zrealizował dla Teatru Polskiego Radia swoją adaptację Króla Leara Williama Shakespeare’a, w roli tytułowej wystąpił Franciszek Pieczka, partnerowali mu m.in. Jerzy Stuhr, Marek Kalita i Andrzej Chyra. Absolwent filozofii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz reżyserii w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Jego pierwsza powieść Dziewczyna z deszczu czeka na publikację.