Rekrutacja
  • Masz pomysł na film i chciałbyś rozwinąć swój projekt pod okiem mistrzów kina?
  • Masz świetną historię i chciałbyś stworzyć scenariusz pod opieką doświadczonych twórców?
  • Intryguje Cię świat wokół, dotykają ludzkie historie? Chciałbyś zrealizować film z pomocą wybitnych dokumentalistów?
  • Jesteś początkującym producentem? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę o procesie developmentu filmu i spotkać profesjonalistów z branży?
  • Nie masz doświadczenia? Chcesz poznać od podstaw proces powstawania filmu i rozwinąć swój pomysł bez wychodzenia z domu?

Przyjdź do nas! Pomagamy robić filmy!

Programy Wajda School to unikalne na skalę europejską kursy dla twórców, łączące edukację z praktyką filmową. Doświadczeni filmowcy pracują z uczestnikami nad najlepszą wizją artystyczną ich własnych projektów – od etapu developmentu scenariuszowego, przez dokumentację, zdjęcia, produkcję, postprodukcję aż po prezentację filmu na rynku.

Czym różnimy się od innych szkół?

Stawiamy na zajęcia praktyczne – u nas zobaczysz swoją historię na planie filmowym, nauczysz się pracy w zespole filmowym i pracy z aktorem, wypracujesz gotowy scenariusz, nauczysz się pitchować, a także możesz zrealizować swój film w Wajda Studio.

Dla kogo jest Szkoła Wajdy?

Zapraszamy studentów i absolwentów szkół wyższych – filmowych i artystycznych oraz różnego rodzaju kursów filmowych; osoby zajmujące się dotychczas kinem amatorskim i offowym, a także dziennikarzy, scenarzystów, ludzi pióra, aktorów. Wszystkich wrażliwych obserwatorów życia, którzy swoją wizję chcą przełożyć na język filmu. Będąc naszym studentem, możesz uczestniczyć w dowolnych zajęciach innych kursów jako wolny słuchacz.

Zobacz nasze kursy