Rekrutacja
Wspólnie z Instytutem Polskim w Wiedniu i Stadtkino im Künstlerhaus zapraszamy na rozmowę online z Wojciechem Marczewskim i Agnieszką Smoczyńską poświęconą twórczości Andrzeja Wajdy.

Spotkanie odbędzie się 9 marca z okazji 95. urodzin reżysera i współzałożyciela naszej szkoły. Tematem rozmowy będzie twórczość Andrzeja Wajdy i wpływ na świat filmu.

Goście spotkania

 

Wojciech Marczewski opowie o początkach Szkoły Wajdy oraz podzieli się wspomnieniami o Andrzeju Wajdzie. W rozmowie weźmie udział także nasza absolwentka Agnieszka Smoczyńska, która zrealizowała w Szkole Wajdy filmy Viva Maria! i Aria Diva, reżyserka odnoszących na całym świecie sukcesów filmów, takich jak Córki Dancingu czy Fuga. Ostatni film miał swoją premierę na festiwalu w Cannes w 2018 roku. Spotkanie poprowadzi Wiktoria Pelzer (Stadtkino im Künstlerhaus). Rozmowa w języku angielskim.

Termin: Wtorek, 9 marca 2021, godz. 19:00

Miejsce: https://www.youtube.com/user/PLInstitutWien

Organizatorzy: Polnisches Institut Wien, Wajda School, Stadtkino im Künstlerhaus

Galeria