Rekrutacja
W związku z przesunięciem rozpoczęcia zajęć jeszcze przez trzy tygodnie możecie przesyłać swoje zgłoszenia na kurs dla oświetlaczy realizowany przez Szkołę Wajdy we współpracy z firmą Heliograf. Dokumenty aplikacyjne przyjmujemy mailowo do 28 lipca 2021.

Na kursie Akademia Światła w ciągu 5 miesięcy zdobędziesz wiedzę teoretyczną i praktyczną na profesjonalnych planach filmowych, umożliwiającą Ci natychmiastowe podjęcie pracy w zawodzie oświetlacz/elektryk! Nasi ubiegłoroczni absolwenci już pracują na planach. Dołącz do nich!  

Ucz się na profesjonalnych planach filmowych

Kształcenie ma charakter warsztatowy. Kładziemy nacisk na zdobycie praktycznych umiejętności przydatnych w zawodzie oświetlacza. Wiedzę teoretyczną zdobytą podczas pierwszej sesji od razu wykorzystasz i rozwiniesz o nowe praktyczne umiejętności, których nauczysz się na profesjonalnych planach filmowych. Będziesz brać udział w planach*:

  • filmu fabularnego,
  • serialu,
  • reklamy,
  • teatru TV,
  • teledysku.

* w zależności od realizacji bieżących projektów. Zajęcia praktyczne na planach filmowych będą odbywały się zgodnie z zaleceniami bezpiecznej pracy na planie filmowym w warunkach epidemii COVID-19.

Ucz się od profesjonalistów i zacznij pracę w filmie

Doświadczona kadra pod kierownictwem Wojciecha Marczewskiego (Szkoła Wajdy) i Sylwestra Adamskiego (HELIOGRAF) zapewnia najwyższy poziom profesjonalnej edukacji filmowej. Ucz się od profesjonalistów, którzy pracowali na planach takich filmów i seriali, jak: Drogówka, Wesele, Jack Strong, Król, Chyłka. Inwigilacja, Broad Peak, Obława, Człowiek z magicznym pudełkiem. Naszymi wykładowcami są m.in. Jacek Motyka i Justyna Kowalska (OSRAM), autorzy zdjęć Piotr Śliskowski (Prezes PSC), Andrzej Wojciechowski (PSC), Wit Dąbal (PSC), Igor Połaniewicz, gafferzy Rafał Okyne, Ryszard Kozak, Blitz, Robert Stawicki, producenci Tomasz Kozera (OTO Film) i Dariusz Pietrykowski (Film It), scenografka Joanna Macha.

Zdobądź certyfikat, który pozwoli ci pracować na planie filmowym

Każdy z uczestników otrzyma dyplom ukończenia kursu, a także Państwowe Świadectwo Kwalifikacyjne Stowarzyszenia Elektroenergetyków Polskich z zakresu instalacji elektrycznych (G1) po zaliczeniu egzaminu państwowego oraz certyfikat BHP.

Akademia Światła – dla kogo?

Akademia Światła to kurs skierowany zarówno do absolwentów, jak i studentów szkół kształcących na kierunkach technicznych, a także dla wszystkich zainteresowanych zdobyciem lub rozszerzeniem konkretnych umiejętności będących przepustką do pracy na planach filmowych.

Umiejętności zdobyte w ramach kursu umożliwiają podjęcie pracy w zawodzie oświetlacza oraz rozwój na ścieżce zawodowej: best boy – gaffer (mistrz oświetlenia). 

Szczegóły rekrutacji

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

mobile: +48 690 055 077
akademiaswiatla@wajdaschool.pl

Galeria