Rekrutacja
Taskovski Films został międzynarodowym agentem sprzedaży Bukoliki – najnowszej produkcji Wajda Studio. Pełnometrażowy debiut dokumentalny Karola Pałki rozwijany był na kursie DOK PRO. Film zakwalifikował się do sekcji Tydzień Krytyki Filmowej na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno.

Światowa premiera Bukoliki odbędzie się na początku sierpnia. W prestiżowej sekcji Tydzień Krytyki Filmowej (Semaine de la Critique) pokazanych zostanie 7 filmów (w tym aż trzy z Polski!).

Tuż przed światową premierą prawa do sprzedaży filmu nabyła firma Taskovski Films.

Zainteresował nas rytualny taniec między kamerą a głównymi bohaterkami, odkrywanie kolejnych warstw ich świata, które utrzymują widza w ciągłym stanie ciekawości. Bukolika ujawnia ogromny talent debiutującego reżysera i autora zdjęć Karola Pałki wychowanego w słynnej Szkole i Studiu Wajdy.” – mówi Irena Taskovski.

„Projekt rozwijany podczas kursu DOK PRO w Szkole Wajdy, Bukolika jest przykładem na to, że kreatywne sposoby edukacji mogą prowadzić do powstania filmu o międzynarodowym znaczeniu, docenionego przez komisję selekcyjną Semaine de la Critique. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mamy na pokładzie tak znamienitą firmę jak Taskovski Films, znaną z produkcji kreatywnych i prowokujących do myślenia filmów dokumentalnych dla światowej publiczności.” – mówi Wojciech Marczewski.

Producentami filmu są Wojciech Marczewski i Karolina Mróz. Bukolika została wyprodukowana przez Wajda Studio w koprodukcji z EC1 Łódź – Miasto Kultury i Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym oraz jest współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Światowa premiera filmu Bukolika na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno współfinansowana jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach PO Promocja polskiego filmu za granicą, Priorytet I: Promocja polskiego filmu za granicą.

Informację o zakupie praw do sprzedaży filmu podało Variety.

O filmie

Bohaterkami filmu są Danusia i jej córka Basia. Żyją gdzieś na obrzeżach świata zgodnie z rytmem i prawami natury, wśród zwierząt i duchów umarłych. Ich enklawa daje spokój i poczucie bezpieczeństwa, ale także tęsknotę za kontaktem z drugim człowiekiem. To kameralna przypowieść o ludziach żyjących inaczej, czuła obserwacja, z której rodzi się ciekawość i próba zbliżenia.

Daty pokazów Bukoliki na festiwalu w Locarno:

9.08, poniedziałek, godz. 11:00, La Sala
10.08, wtorek, godz. 9:00, Palacinema 1

W Polsce film będzie można obejrzeć we wrześniu na Millennium Docs Against Gravity.

Taskovski Films

Taskovski Films Ltd. jest londyńską firmą zajmującą się sprzedażą i produkcją niezależnych filmów dokumentalnych. Do swojego portfolio szuka innowacyjnych, zabawnych i ryzykownych form filmowych, które są w stanie zaangażować i zaskoczyć widzów na całym świecie. Firma koncentruje się też na odkrywaniu nowych talentów i autorskich historii.

Współpracuje m.in. z dystrybutorami: Icarus Films, Kino Lorber, Grasshopper Films, Cineplex Taiwan, EBS South Korea i NHK Japan oraz platformami i nadawcami, takimi jak: Netflix, Amazon, ARTE, HBO, BBC, France TV, SBS i Curzon Artificial Eye. W swoim portfolio ma filmy takich twórców, jak: Firouzeh Khosrovani, Petra Costa, Helena Třeštíková, Audrius Stonys, Tilda Swinton, Alvaro Longoria, Bárbara Paz, Radu Jude, Roman Bondarchuk, Iván Osnovikoff, Bettina Perut, Nishtha Jain.

Więcej o filmie: www | Facebook | Instagram

Galeria