Rekrutacja
W piątek 18 grudnia w ramach cyklu Spotkania z mistrzem o tym jak wyczarowuje się niezapomniane słuchowiska radiowe będziemy rozmawiać z wybitnym polskim aktorem teatralnym i filmowym – Janem Englertem. Spotkanie odbędzie się w formule online.

Spotkania z mistrzem to wyjątkowa okazja, by wziąć udział w otwartych dla publiczności rozmowach, które odbywają się w ramach kursu Reżyseria Radiowa realizowanego przez Wajda School, Teatr Polskiego Radia i Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny.

 

Spotkanie zostało odwołane z przyczyn niezależnych od nas. Serdecznie przepraszamy.

 

18.12 | godz. 18:00 | JAN ENGLERT

Spotkanie z Janem Englertem, które poprowadzą Marta Rebzda z Teatru Polskiego Radia, wykładowczyni kursu Reżyseria Radiowa oraz uczestnicy kursu: Anna Siek i Paweł Drzewiecki.

Jak wziąć udział?

Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM. Aby wziąć w nim udział należy w piątek, 18 grudnia o godz. 18:00, kliknąć w poniższy link:

https://us02web.zoom.us/j/88579591799?pwd=ZXg0Zm5QenBHeVZGMzhkU0pJUUhGQT09

Hasło do spotkania: 955534

Jan Englert

Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów teatralnych i filmowych. Dyrektor artystyczny Teatru Narodowego. Profesor warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Pełnił w niej funkcję dziekana Wydziału Aktorskiego (1981–1987) i rektora (1987–1993, 1996–2002).

Zagrał m.in.: w filmach Andrzeja Wajdy (Kanał, Katyń, Tatarak), Kazimierza Kutza (Sól ziemi czarnej, Perła w koronie), Janusza Zaorskiego (Baryton), Filipa Bajona (Magnat), a także w serialach Janusza Morgensterna (Kolumbowie, Polskie drogi), Jerzego Antczaka (Noce i dnie), Ryszarda Bera (Lalka) i Jana Łomnickiego (Dom).

Wyreżyserował m.in. Matkę, Bezimienne dzieło i Onych Witkacego, Kordiana Słowackiego, Śluby panieńskie Fredry, Udrękę życia Levina; a w Teatrze Telewizji: Mewę i Iwanowa Czechowa, Miesiąc na wsi Turgieniewa, Dziady Mickiewicza i Beatryks Cenci Słowackiego.

Laureat Spendora Splenorów 2017 – nagrody przyznawanej przez Zespół Artystyczny Teatru Polskiego Radia oraz Wielkiej Nagrody Festiwalu Dwa Teatry za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej w 2019 roku.

Spotkanie z Janem Englertem zamyka tegoroczny cykl, w którym mieliśmy przyjemność gościć Janusza Zaorskiego, Adama Ferency i Michała Żebrowskiego.

 

Reżyseria radiowa to pierwszy w Polsce intensywny kurs zawodowy przygotowujący do realizacji słuchowisk radiowych, audiobooków, seriali audio, produkcji płytowych oraz innych form dźwiękowych wykorzystywanych m.in. w fabularyzowanych grach video. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria