Rekrutacja
W sobotę 30 października podczas uroczystej gali zamknięcia prestiżowego festiwalu DOK Leipzig, Karol Pałka, reżyser filmu Bukolika został nagrodzony Srebrnym Gołębiem. Gratulacje!

Kolejna nagroda dla produkcji Wajda Studio

Srebrny Gołąb na festiwalu w Lipsku to kolejne wyróżnienie dla Bukoliki. Zaledwie miesiąc temu film został doceniony na Millennium Docs Against Gravity, gdzie otrzymał nagrodę dla najlepszego polskiego filmu dokumentalnego. Światowa premiera filmu odbyła się w sierpniu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno.

Karol Pałka z nagrodą. Fot. Dok Leipzig

Film rozwijany na kursie DOK PRO pokazywany był w konkursie międzynarodowym.

Reżyser filmu, Karol Pałka, osobiście odebrał nagrodę, a wcześniej wziął udział w pokazach i sesjach Q&A z publicznością.

Doskonałe recenzje filmu

W trakcie festiwalu w dzienniku LVZ Leipziger Volkszeitung ukazała się doskonała recenzja filmu autorstwa Norberta Wehrstedta, której fragment przedstawiamy poniżej:

„Karolowi Pałce udało się stworzyć z Bukoliki arcydzieło: kino ludzkie, które obserwuje, opowiada, portretuje i nigdy nie wartościuje. Klejnot w konkursie międzynarodowym, który skądinąd celebruje przeciętność.”

Całość recenzji w języku niemieckim tutaj.

Kolejne przystanki na festiwalowej trasie Bukoliki to:

  • DokuBaku (3–7 listopada)
  • EnergaCamerimage (13–20 listopada)
  • Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu (23–28 listopada)

Bukolika jest współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Produkcja: Wajda Studio Koprodukcja: EC1 Łódź – Miasto Kultury, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny
Agent sprzedaży: Taskovski Films Ltd.

Więcej o filmie

Galeria