Rekrutacja
Tuż przed Świętami PISF ogłosił wyniki dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Produkcja filmowa, Priorytet V: Produkcja filmów fabularnych pełnometrażowych mikrobudżetowych PIERWSZY FILM. Wśród dofinansowanych projektów znalazł się m.in. projekt Filipa Dzierżawskiego rozwijany w Wajda School.

Wyniki dofinansowania dla filmów mikrobudżetowych zostały ogłoszone 23 grudnia 2020 roku.

  • Obudź się – Filipa Dzierżawskiego to projekt rozwijany podczas naszego kursu #SCRIPT. Film będzie realizowany przez Agencję Reklamową Koma 2 Michała Szymanowicza.

„Scenariusz filmu dzieje się w środowisku kibiców piłkarskich. Dokładnie jest to historia młodej dziewczyny, która wierzy, że jak odzyska flagę wrogiego zespołu to uda jej się obudzić brata ze śpiączki. (…) Na początku rozwijałem na kursie Studio Prób „trzydziestkę”, ale projekt ewoluował i zdecydowałem się napisać scenariusz pełnometrażowego filmu, który rozwijałem na kursie Script” – mówi Filip Dzierżawski.

Posłuchajcie co jeszcze o pracy nad projektem mówi nasz absolwent, reżyser i scenarzysta filmu Filip Dzierżawski.

Filip Dzierżawski – Obudź się from Wajda Studio on Vimeo. W ramach tego samego priorytetu dofinansowanie otrzymały także:

  • Pokój z widokiem na morze Mateusza Bednarkiewicza rozwijany podczas międzynarodowego programu #EKRAN+ (prod. Staron-Film)
  • Koniec listopada Kamila Krawczyckiego – absolwenta kursu SCRIPT (prod. Tongariro Releasing Sp. z o.o.)

Gratulujemy!!!

Poprzednie sukcesy naszych absolwentów aplikujących o dofinansowanie w ramach mikrobudżetów

Warto dodać, że nie jest to pierwszy raz, kiedy projekty rozwijane na naszych kursach otrzymują dofinansowanie w ramach Priorytetu V: Produkcja filmów fabularnych pełnometrażowych mikrobudżetowych PIERWSZY FILM.

Wśród filmów, które w poprzednio otrzymały dofinansowanie na mikrobudżet znalazły się m.in. Ostatni komers Dawida Nickela (nagroda główna w konkursie filmów mikrobudżetowyh na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni) i Każdy ma swoje lato Tomasza Jurkiewicza (wyróżnienie dla Sandry Drzymalskiej na 45. FPFF w Gdyni) oraz Piosenki o miłości Tomasza Habowskiego, do których zdjęcia zakończyły się pod koniec zeszłego roku.

Galeria