Rekrutacja
Tuż przed świętami zakończyły się zdjęcia do filmu Piosenki o miłości w reż. Tomasza Habowskiego. Projekt rozwijany był w naszej Szkole.

Scenariusz filmu rozwijany był na kursie #Script, a następnie na #StudioPrób, a producentką obrazu jest Marta Szarzyńska (Kinhouse Studio), absolwentka kursu #DevelopmentKreatywny.

Piosenki o miłości

Film Piosenki o miłości, poza tytułową miłością, opowiada także o ambicjach i władzy. To historia wchodzenia w dorosłość i próby autentycznego zdefiniowania siebie. Główny bohater w swoim buncie przeciwko ojcu pozostaje w silnej zależności od jego władzy, jest w stanie poświęcić wszystko, aby udowodnić mu swoją wartość. Historia rozgrywa się we współczesnej Warszawie. Robert, aspirujący muzyk spotyka kelnerkę Alicję na przyjęciu u swojego ojca – znanego aktora Andrzeja Jaroszyńskiego. Przypadkiem słyszy, jak dziewczyna śpiewa i proponuje jej wspólną pracę nad muzyką. Alicja od niedawna mieszka w Warszawie, brakuje jej pewności siebie i wiary w swój talent. Robert, który żyje w cieniu ojca, widzi w piosenkach Alicji szansę na zaistnienie. Podczas wspólnej pracy rodzi się między nimi uczucie.

Twórcy

Autorem scenariusza i reżyserem filmu jest Tomasz Habowski. Autorką zdjęć jest Weronika Bliska, a scenografii Alicja Zachodny. W filmie występują m.in. Tomasz Włosok, Justyna Święs, Andrzej Grabowski, Patrycja Volny, Pola Dębkowska, Krzysztof Zalewski, Ofelia Iga Krefft, Philippe Tłokiński, Marta Maria Wiśniewska, Jowita Budnik.

Piosenki o miłości otrzymały dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach priorytetu Produkcja Filmów Mikrobudżetowych. Autorką fotosów jest Kasia Łukasiewicz.

Galeria