Rekrutacja
Masz pomysł na film? Świetną historię lub projekt scenariusza? Chciałbyś go rozwinąć pod opieką doświadczonych filmowców i zobaczyć na ekranach kin? Zgłoś się na kurs reżyserski, scenariuszowy, dokumentalny, dla producentów lub dla początkujących w Szkole Wajdy.

Szkoła Wajdy to unikalne programy dla młodych twórców łączące edukację z produkcją filmową przygotowujące do realizacji profesjonalnego debiutu. Doświadczeni ludzie kina /reżyserzy, scenarzyści, producenci/ pracują ze studentami nad najlepszą wizją artystyczną ich własnych projektów – od etapu scenariuszowego, przez zdjęcia aż po prezentację projektu na rynku.

Pomagamy młodym twórcom robić filmy!

Tutaj rozwiniesz swoją wiedzę o dramaturgii, montażu, analizie filmu, pracy z aktorem i ekipą filmową. Staniesz na prawdziwym planie zdjęciowym i zrealizujesz sceny ze swojego scenariusza z udziałem zawodowych aktorów i profesjonalnej ekipy.

Z pomocą doświadczonych twórców wypracujesz własny scenariusz, rozwiniesz projekt dokumentalny, dowiesz się jak przebiega proces developmentu filmu, a także możesz zrealizować swój film w Wajda Studio. Jeśli nie masz jeszcze doświadczenia i chciałbyś dopiero rozpocząć swoją przygodę z filmem, możesz skorzystać z kursu realizowanego w formule online.

Najciekawsze projekty rozwijane w Szkole prezentowane są podczas corocznego pitchingu WAJDA SCHOOL NEW TALENTS na Warszawskim Festiwalu Filmowym.

Dla kogo jest Szkoła Wajdy?

Dla studentów i absolwentów szkół wyższych – filmowych i artystycznych oraz różnego rodzaju kursów filmowych; dla osób zajmujących się dotychczas kinem amatorskim i off-owym, a także dla dziennikarzy, scenarzystów, ludzi pióra, aktorów czy początkujących producentów. Wszystkich wrażliwych obserwatorów życia, którzy swoją wizję chcą przełożyć na język filmu.

Nabór trwa do 30 września. Szczegóły rekrutacji: 


STUDIO PRÓB – kurs fabularny
DOK PRO – kurs dokumentalny
SCRIPT – kurs scenariuszowy
DEVELOPMENT KREATYWNY – kurs dla producentów
ONLINE KAMERA – internetowy kurs dla początkujących

-----------------------------------------

Posłuchajcie rekomendacji naszej absolwentki Mary Tamkovich, która rozwijała projekt pt. "Julia" na kursie STUDIO PRÓB,
a potem prezentowała go podczas pitchingu WAJDA SCHOOL NEW TALENTS na Warszawskim Festiwalu Filmowym.

W ramach naszej akcji "15 minut do premiery" zrealizowała z Wajda Studio krótkometrażowy film pt. "Na żywo", który miał premierę w 2022 roku i z festiwalowcyh podróży przywiózł już całkiem sporo nagród:

  • Chicago International Film Festival, Chicago 2022, Nagroda Silver Hugo
  • Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, Gdynia 2022, Nagroda miesięcznika Zwierciadło Mocne Wejście
  • Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato, Radom 2023, Grand Prix Platynowy Łucznik w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych „za przejmującą opowieść o ludzkiej odwadze”
  • Dwa Brzegi, 2023, Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych - II miejsce

Niedawno jej film "Pod szarym niebem" (prod. Media Corporation), będący pełnometrażowym rozwinięciem historii z "Na żywo", miał swoją światową premierę na Tribeca Festival w Nowym Jorku.