Rekrutacja
Poznaliśmy filmy zakwalifikowane do konkursów 39. edycji festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie. Festiwal w tym roku odbędzie się wyjątkowo w dniach 1-5 września 2020 roku. Sprawdźcie, które nasze filmy znalazły się w programie. Spotkajcie się z nami w Koszalinie!

Fisheye koprodukcja Wajda Studio w konkursie

Fisheye

W Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych, wśród 9 tytułów, premierowo zostanie pokazana koprodukcja Wajda Studio – fabularny debiut Michała Szcześniaka pt. Fisheye – thriller o młodej kobiecie, która zostaje porwana i żeby się uwolnić, musi rozwiązać tajemnicę z przeszłości. Producentem filmu jest Kosmos Production. Koproducentami Wajda Studio, Absolut Film, Wojciech Stuchlik Film Production, Studio Fonograf, DI Factory. Współfinansowanie PISF.

Filmy Fundacji Szkoła Wajdy w konkursie

W konkursie krótkometrażowych debiutów filmowych łącznie zostanie pokazanych 71 filmów. W tym wyjątkowym gronie znalazły się projekty zrealizowane przez Fundacja Szkołą Wajdy, rozwijane na naszych kursach oraz filmy naszych absolwentów. Wśród krótkometrażowych filmów dokumentalnych znajdziecie wyprodukowane przez Fundację Szkoła Wajdy filmy Kometa Adama Buki – absolwenta Dok Pro oraz Jeszcze porozmawiamy Mateusza Buławy – absolwenta kursu Przedszkole Filmowe.

Więcej o filmie Kometa

Więcej o filmie Jeszcze porozmawiamy

Z kolei do sekcji poświęconej filmom fabularnym zakwalifikowała się rozwijana na kursie Studio Prób Ondyna Tomasza Śliwińskiego. W tej sekcji nie zabrakło także filmów absolwentów naszych kursów: Home Sweet Home Agaty Puszcz, absolwentki Studia Prób, reżyserki filmu Ktoś zostanie ostatni Kamila Krawczyckiego, absolwenta Online Kamera Problem Tomasza Wolskiego, absolwenta Dok Pro i programu Ekran+ oraz absolwentów Przedszkola Filmowego: Maska Daniela Le Hai, Wschód Zachód Natalii Koniarz, Zadra Magdaleny Kuśmierczyk i Zanim zasnę Damiana Kosowskiego.

W konkursie znalazł się także film Noamia wyprodukowany w działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka, którego producentką wykonawczą jest nasza wykładowczyni kursu Development Kreatywny – Joanna Malicka. W sekcji poświęconej filmom dokumentalnym polecamy Waszej uwadze również obrazy: Dad You’ve Never had Dominiki Łapki, absolwentki Studia Prób, We Have One Heart Katarzyny Warzechy, absolwentki Studia Prób Cześć tato Karoliny Baranowskiej, absolwentki Przedszkola Filmowego U babci Mileny Mądrej, absolwentki Przedszkola Filmowego Zepsuta głowa Macieja Jankowskiego, absolwenta Przedszkola Filmowego.

Laureat Script Pro w konkursie

Dodatkowo w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych bierze udział film laureatki drugiej nagrody PISF w konkursie Script Pro 2015 – Smak Pho w reżyserii Mariko Bobrik.

Spotkajcie się z nami w Koszalinie!

Młodych twórców filmowych zapraszamy na wykład Joanny Malickiej Pitchuj albo giń! Jak opowiadać o swoim projekcie

Podczas spotkania dowiecie się, czym różni się pitching od prostego opowiadania fabuły oraz jak przełożyć swoją wizję na język zrozumiały dla profesjonalistów. Poznacie praktyczne aspekty budowania takiej wypowiedzi i problemy, jakie możecie napotkać. Wspólnie poszukamy też prostych sposobów na walkę ze stresem i strachem przed publiczną wypowiedzią.

Joanna Malicka – filmoznawczyni, producentka filmowa, wykładowczyni – od lat związana ze Szkołą Wajdy. Wykłada także w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach oraz w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Jest laureatką nagrody GWFF dla młodego producenta przyznawanej przez FilmFestival Cottbus. Od 2005 roku współpracuje z festiwalem Nowe Horyzonty, od dwóch lat jest koordynatorką Polish Days (największego branżowego wydarzenia w Polsce) oraz Studia Nowe Horyzonty+. W radiu TOK FM współprowadzi audycję Po sezonie, poświęconą serialom.

Punkt konsultacyjny w CK105
A wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o naszych kursach i tegorocznym naborze do Wajda School, jak co roku zapraszamy do stoiska konsultacyjnego we foyer.

Autorem plakatu i identyfikacji festiwalu jest w tym roku Plakiat.