Rekrutacja

Lipcowe projekcje Symfonii fabryki Ursus na antenie Ale Kino+ za nami, ale jeśli nie udało się Wam zobaczyć filmu Jaśminy Wójcik lub macie ochotę obejrzeć go jeszcze raz, to w sierpniu macie na to kolejną szansę, i to nie jedną!

Daty emisji Symfonii fabryki Ursus w sierpniu w Ale Kino+:

  • sobota, 1 sierpnia, godz. 8:10,
  • poniedziałek, 3 sierpnia, godz. 10:25,
  • środa, 5 sierpnia, godz. 10:00,
  • wtorek, 11 sierpnia, godz. 10:15,
  • czwartek, 13 sierpnia, godz. 12:25,
  • poniedziałek, 17 sierpnia, godz. 12:20.

Film dostępny jest także w nc+ GO.

Symfonia fabryki Ursus

Film Jaśminy Wójcik wyprodukowany przez Wajda Studio jest niezwykłą i symboliczną wyprawą do nieistniejącego już świata wielkiej fabryki ze wspaniałą muzyką Dominika Strycharskiego.

Fabryka Ursus była jednym z największych zakładów produkcji ciągników w Europie. Przez niemal cały XX wiek stanowiła chlubę polskiego przemysłu. Upadek komunizmu stał się początkiem jej końca. Dziś ursuskie hale świecą pustkami lub popadają w ruinę.

Artyści (Jaśmina Wójcik – reżyserka, współscenarzystka; Igor Stokfiszewski – współscenarzysta, II reżyser; Rafał Urbacki – choreograf; Dominik Strycharski – kompozytor; Jakub Wróblewski – autor koncepcji wizualnej filmu) zaprosili byłych pracowników zakładu – robotnice, technologów, kierowników, sekretarki – do udziału w filmie, który raz jeszcze ożywiłby fabrykę.

Film zdobył uznanie m.in. na Hot Docs i Zagreb.Dox. Był nominowany w dwóch kategoriach do prestiżowych Cinema Eye Honors 2020, a także do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł 2020.

Produkcja: Wajda Studio
Koprodukcja: Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, MX35, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Studio Filmowe Kronika Polska Kronika Filmowa.
Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Miasto Stołeczne Warszawa, Województwo Mazowieckie.
Partnerzy: Ursus S.A. i Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny.

Pisali o filmie:

„Symfonia fabryki Ursus” nominowana do Orłów, Krytyka Polityczna Ludzie z żelaza, czyli „Symfonia Fabryki Ursus”, Onet

Czy można płakać po traktorze? Tak, bo stuletnią, słynną na cały świat fabrykę puszczono z dymem, Wyborcza.pl

 

Galeria