Rekrutacja
Na tegorocznej Nocy Kultury w Lublinie będziemy mogli wziąć udział w pokazach filmowych, na których prezentowane będą dwa filmy naszej produkcji – Ślimaki w reżyserii Grzegorza Szczepaniaka i Przy rzece w reżyserii Magdy Kowalczyk.

Filmy zostaną wyświetlone w wyjątkowej przestrzeni, bo w scenerii historycznego Browaru Perła, na którego terenie funkcjonuje plenerowe Kino Perła. Przed seansem będzie można wybrać się na zwiedzanie Podziemi Browaru oraz zobaczyć dwie instalacje artystyczne – Bottle green, miejsce odpoczynku wśród żywych zielonych roślin, i Punkt ogrodu, niezwykłe puzzle przestrzenne, których tylko z pozoru nie można ułożyć.

Kiedy: 3/4 czerwca 2023 roku
Gdzie: Perła – Browary Lubelskie S.A., ul. Bernardyńska 15, Lublin
Wstęp wolny

Ślimaki
Francuzi są oburzeni! Co drugi ślimak na ich stole pochodzi z Polski. Przemysł ślimaczany kwitnie, a polscy hodowcy eksportują ślimaki nie tylko do Francji czy Włoch, ale też podbijają Chiny i Japonię. Na fali popularności „złotego” ślimaczanego interesu dwóch przyjaciół, Andrzej i Konrad, postanawiają założyć własną hodowlę i zarobić miliony. W tajniki ślimaczanego świata wprowadza ich ekspert, Grzegorz Skalmowski znany jako „Ślimaczany Król”.

Film m.in. zdobył Nagrodę Silver Eye dla najlepszego filmu krótkometrażowego na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Igławie.

Godziny pokazów:
21:30 – 22:00
00:15 – 00:45

Przy rzece
Świt, gąszcz i sylwetki pracujących. Dźwięk ścinanych gałęzi. Miarowy rytm pracy robotników, którzy zajmują się regulacją brzegu Wisły. Po drugiej stronie rzeki powoli wyłania się Warszawa. Poetyckie zdjęcia, montaż i efekty dźwiękowe nawiązują do klasyki polskiego dokumentu.

Film zdobył pierwszą Nagrodę w sekcji Dokumentu i Nagrodę Publiczności na 8. Festiwalu goEast w Wiesbaden w Konkursie Studenckim.

Godziny pokazów:
21:15 – 21:30
00:00 – 00:15