Rekrutacja
Gala wręczenia nagród OFF Camery to był prawdziwy triumf twórców Piosenek o miłości.

Piosenki o miłości wygrywają w Krakowie!

Trwa świetna passa Piosenek o miłości, które na zakończonym Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF Camera otrzymały główną nagrodę dFlights w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych w wysokości 100 000 zł.

Cieszymy się z sukcesu twórców potrójnie, ponieważ scenariusz filmu rozwijany był na kursie Script, a następnie na kursie StudioPrób, a producentką obrazu jest Marta Szarzyńska (Kinhouse Studio), absolwentka kursu DevelopmentKreatywny.

W trakcie pracy nad filmem w Szkole Wajdy reżyserowi Tomaszowi Habowskiemu udało się znaleźć część obsady, zrealizować dwie sceny warsztatowe, które pomogły mu określić nastrój i stylistykę filmu oraz podjąć dziesiątki decyzji produkcyjnych w laboratoryjnych warunkach pod okiem Macieja Sobieszczańskiego i innych wykładowców Szkoły Wajdy.

Ciężka praca poskutkowała wspaniałym filmem, który wiosną wszedł do polskich kin.

Marta Szarzyńska laureatką nagrody KIPA za debiut producencki

To nie wszystkie nagrody dla twórców filmu. Nagrodę Główną KIPA za debiut producencki o łącznej wartości 15 000 zł i usługach postprodukcji ufundowaną przez DI Factory oraz KIPA otrzymała nasza absolwentka Marta Szarzyńska.

W uzasadnieniu do werdyktu kapituła podkreśliła, iż główna nagroda dla Marty Szarzyńskiej została przyznana za stworzenie solidnych producenckich ram, w których – mimo ogromu trudności i ograniczeń natury finansowej i pandemicznej – powstał jeden z bardziej wyjątkowych i godnych zapamiętania filmów młodego polskiego kina. Piosenki o miłości zachwyciły zarówno publiczność, jak i krytyków, czyniąc z tego „skromnego, małego filmu” prawdziwą rewelację ostatniego sezonu filmowego. Ogromna w tym zasługa właśnie debiutującej producentki – jej odwagi i bezkompromisowości.

Gratulujemy też Bartoszowi Blashke, reżyserowi filmu Sonata, laureatowi drugiej nagrody Script Pro w 2018 roku, który na OFF Camera otrzymał Nagrodę Publiczności.

Galeria