Rekrutacja
Zapraszamy na pokaz filmu Do you love me? i spotkanie z reżyserką Tonyą Noyabrovą, która na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego OFF CAMERA w Krakowie została laureatką Konkursu Głównego za „mocny, niezwykle dojrzale nakręcony portret wyjątkowo trudnych czasów, który sprawia, że chcemy zobaczyć więcej i więcej perypetii wspaniale zagranej głównej bohaterki”.

Film swoją światową premierę miał na tegorocznym Berlinale.

piątek – 30 czerwca – godz. 17.00

Szkoła Wajdy, ul. Chełmska 21 bud. 24, Warszawa

Wstęp wolny!

Ponieważ reżyserka nie może być tego dnia z nami, połączymy się z nią online.

Wydarzenie jest organizowane w ramach wspólnego projektu Wajda School i Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy pt. „Help UA: Program wsparcia dla filmowców z Ukrainy” oraz w ramach Programu FILM BRIDGE UKRAINE - produkcja współfinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

---------------------------------------------------

DO YOU LOVE ME? / 2023 / 90 min

Kijów, rok przed upadkiem Związku Radzieckiego. Siedemnastoletnia Kira marzy o aktorskiej karierze. W niełatwych czasach, gdzie niemal każdy kombinuje, jak tylko się da, rodzice dziewczyny mogą sobie pozwolić na wystawne przyjęcia, na których dostrzec można cenne „fanty” z Zachodu jak paczka papierosów Marlboro, guma do żucia czy puszka pepsi. Jednak nawet wśród przedstawicieli wyższej klasy średniej daje się wyczuć świadomość zbliżających się zmian. Dla Kiry, w której rolę w bardzo sugestywny sposób wciela się Karyna Khymchuk, wejście w dorosłość okaże się wyjątkowo bolesne. Wraz z upadkiem tak dobrze znanego przez nią kraju, rozpada się też jej rodzina.

Drugi film w dorobku Toni Noyabrovej to częściowo autobiograficzna opowieść o dojrzewaniu na tle wielkich politycznych przemian. Ukraińska reżyserka z dużą dbałością odtwarza minioną epokę, której kres dla jej bohaterki oznaczał będzie definitywny koniec dzieciństwa. Do You Love Me? to historia o niełatwym dochodzeniu do samodzielności, w każdym tego słowa znaczeniu.   

SCENARIUSZ i REŻYSERIA – Tonya Noyabrova
OBSADA 
– Karyna Khymchuk, Maksym Myhayilychenko, Natalia Lazebnikova, Oleksandr Zhyla, Daria Palagnyuk
ZDJĘCIA 
 Vilius Maciulski
MONTAŻ – Tamuna Karumidze
PRODUKCJA 
– Ukraina/Szwecja
Family Production: Anastasiya Bukovska, Nikita Bukovski, Danylo Kaptiukh 
DYSTRYBUCJA – Urban Sales, France

---------------------------------------------------------

TONIA NOYABROVA
39 lat, Kijów, Ukraina – scenarzystka i reżyserka, ukończyła Kijowski Narodowy Uniwersytet Kultury i Sztuki na kierunku reżyseria. Uczestniczka kursu FILM BRIDGE UKRAINE w Szkole Wajdy realizowanego wspólnie z Gdyńską Szkołą Filmową i współfinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej dla ukraińskich twórców filmowych.

Filmografia:

Film krótkometrażowy Dzień Niepodległości – scenarzystka, reżyserka, producentka, 2012
Festiwale i nagrody: Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Odessie – Specjalne Wyróżnienie w Konkursie Ukraińskim; Międzynarodowy Festiwal Filmowy Molodist w Kijowie – Najlepszy film krótkometrażowy w Konkursie Ukraińskim;

Film krótkometrażowy Odessa – producentka, scenarzystka, reżyserka, 2014

Film krótkometrażowy Wszystko będzie dobrze – scenarzystka, reżyserka, producentka, 2015
Festiwale i nagrody: Wyróżnienie Jury w Konkursie Ukraińskim Filmów Krótkometrażowych Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Molodist w Kijowie; Lviv International Short Film Festival Wiz-Art – Nagroda Publiczności

Film fabularny Bohater moich czasów – scenarzystka i reżyserka, 2018
Festiwale i nagrody: Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Odessie – Nagroda Golden Duke dla Najlepszego Reżysera w Konkursie Ukraińskim

Film fabularny Do you love me? / Ти мене любиш?  – scenarzystka i reżyserka, 2023
Festiwale i nagrody: Berlinale 2023, sekcja Panorama – premiera światowa Filmu; Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego OFF CAMERA – Krakowska Nagroda Filmowa Andrzeja Wajdy w Konkursie Głównym Wytyczanie Drogi.