Rekrutacja
Chcesz nakręcić świetny film telefonem komórkowym? Fabularny, dokumentalny, okolicznościowy, a może teledysk lub filmik do mediów społecznościowych? Dowiedz się, jak przeistoczyć telefon w profesjonalną kamerę i osiągać spektakularne efekty. Nasi wykładowcy pokażą Ci dostępne i tanie narzędzia, programy i techniki, dzięki którym to stanie się możliwe!

W ramach letnich warsztatów filmowych możesz wybrać jeden lub kilka warsztatów w zależności od swoich zainteresowań i potrzeb. 

  1. Warsztat – TWORZENIE FILMÓW TELEFONEM
  2. Warsztat – PODSTAWY PRACY Z KAMERĄ

Warsztaty są skierowane do młodych ludzi, pełnych energii i pasji do wszelkich form audiowizualnych. Nie musisz mieć żadnego doświadczenia w tworzeniu materiałów wideo ani filmów. Podczas zajęć poznasz wszystkie potrzebne ci elementy, dzięki którym bez inwestowania w drogi, specjalistyczny sprzęt, osiągniesz profesjonalne efekty.

Rozwijaj swoją pasję, zainteresowania i zdolności. Postaw pierwsze kroki w świecie filmu!

1. TWORZENIE FILMÓW TELEFONEM – pięciodniowy warsztat (od poniedziałku do piątku), podczas którego poznasz zasady dramaturgii filmowej, tworzenia scenariusza, możliwości przekształcenia telefonów komórkowych w kamery filmowe, a także wykorzystasz nabytą wiedzę w praktyce, realizując scenę filmową. Warsztat poprowadzi Maciej Marczewski – reżyser, aktor, kierownik kursu Online Kamera w Szkole Wajdy, twórca filmu Moja Trumna zrealizowanego w całości telefonem komórkowym, który otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię na festiwalu Grand OFF im. Witolda Kona – Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata.

Terminy:

  1. 31 lipca – 4 sierpnia

       Cena 5 dniowego warsztatu – 1000 PLN

Program do pobrania
Formularz zgłoszeniowy do pobrania

2. PODSTAWY PRACY Z KAMERĄ – trzydniowe warsztaty z operatorem filmowym Szymonem Lenkowskim oraz Maciejem Marczewskim, na których poznasz podstawy pracy z kamerą filmową. Ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu filmowego i różnych technik pracy kamery pozwolą ci podnieść jakość swoich zdjęć, filmów i wszelkich form audiowizualnej twórczości. Dowiesz się także jak pracować z oświetleniem oraz jak zamienić swój telefon w kamerę filmową.

Terminy:

  1. 10–12 sierpnia

Cena trzydniowego warsztatu – 700 PLN

Program do pobrania
Formularz zgłoszeniowy do pobrania