Rekrutacja
W najbliższą środę zapraszamy Was na spotkanie podczas 42. Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film w Koszalinie, na którym opowiemy, jak rozwijamy projekty filmowe w Szkole Wajdy.

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Madaj-Kozłowska – dyrektor zarządzająca Wajda School, a wezmą w nim udział nasi absolwenci, którzy swoje filmy, rozwijane w naszej Szkole, prezentują na festiwalu w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych. Zatem będziecie mieli okazję porozmawiać z Marą Tamkovicz, reżyserką filmu Na żywo, i Mateuszem Pietrakiem, reżyserem dokumentu Trzy opowiadania o Basi, ale także z Martyną Peszko, reżyserką filmu Rewolucja 21, której film będzie można obejrzeć tuż przed spotkaniem o godz. 14:15 (link do opisu filmu: https://www.mlodziifilm.pl/film,337,1416,1,Rewolucja-21.html).

Uczestnicy spotkania opowiedzą, jak wygląda proces rozwoju projektów na poszczególnych kursach – reżyserskim, scenariuszowym, dokumentalnym czy producenckim.

Kiedy: środa, 14. czerwca o godzinie 15:15 

Gdzie: Koszalińska Biblioteka Publiczna, ul. Plac Polonii 1

Wstęp wolny

--------------------------------
Programy Wajda School to unikalne na skalę europejską kursy dla twórców, łączące edukację z praktyką filmową. Doświadczeni filmowcy pracują tu z uczestnikami nad najlepszą wizją artystyczną ich własnych projektów – od etapu developmentu scenariuszowego, przez dokumentację, zdjęcia, produkcję, postprodukcję, aż po prezentację filmu na rynku.

PRZYJDŹ DO NAS!
POMAGAMY MŁODYM TWÓRCOM ROBIĆ FILMY!

Stawiamy na zajęcia praktyczne – u nas zobaczysz swoją historię na planie filmowym, nauczysz się pracy w zespole filmowym i pracy z aktorem, wypracujesz gotowy scenariusz, nauczysz się pitchować, a także możesz zrealizować swój film w Wajda Studio.

Kurs reżyserski – https://wajdaschool.pl/pl/kursy/studio-prob/
Kurs scenariuszowy – https://wajdaschool.pl/pl/kursy/script/
Kurs dokumentalny – https://wajdaschool.pl/pl/kursy/dok-pro/
Kurs dla producentów – https://wajdaschool.pl/pl/kursy/development-kreatywny/
On-linowy kurs dla początkujących – https://wajdaschool.pl/pl/kursy/online-kamera/

Nabór na rok 2023/24 trwa do 30 września.