Rekrutacja
Kina nadal zamknięte, ale mamy dla Was dobrą wiadomość. Od najbliższego piątku na wybranych platformach będziecie mogli oglądać film xABo: Ksiądz Boniecki Aleksandry Potoczek, który rozwijany był na kursie DOK PRO.

Premiera festiwalowa filmu miała miejsce podczas 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, gdzie otrzymał Nagrodę im. Macieja Szumowskiego za „szczególną wrażliwość na sprawy społeczne”.

24 lipca wszedł do kin dzięki dystrybucji Gutek Film. Od 4 grudnia będziecie go mogli obejrzeć na platformach online. Dostępny będzie m.in. na vod.pl, UPC, Vectra, Multimedia, Orange, PREMIERY CANAL+, Cineman VOD, oraz Player.pl.

xABo: Ksiądz Boniecki

Bohaterem filmu jest ks. Adam Boniecki. Tytuł filmu oznacza inicjały, jakich ksiądz Adam Boniecki używa w „Tygodniku Powszechnym”. Pismo jest jedynym miejscem, w którym wolno mu publikować po nałożeniu nań zakazu przez kościelnych zwierzchników. Jest to intymny portret człowieka w drodze. Księdza, który w wieku 85 lat zawsze znajduje czas na głęboką rozmowę, a równocześnie pozostaje rozdarty między swoją wiarą i niepokojem o kształt współczesnego Kościoła.

Opis filmu pochodzi z materiałów KFF.
Produkcja: Aleksander Kardyś Fundacja Tygodnika Powszechnego.

Galeria