Rekrutacja

Miniony weekend okazał się szczęśliwy dla absolwentów Szkoły Wajdy. Szklane negatywy, produkcja Wajda Studio, została wyróżniona na Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu. Z Łodzi z nagrodami wrócili też inni twórcy związani z naszą szkołą.

Medal Fundacji Monumentum Iudaicum Lodzense dla najlepszego filmu o tematyce żydowskiej

Szklane negatywy Jana Borowca zostały nagrodzone w konkursie dla najlepszego filmu o tematyce żydowskiej. Film rozwijany na kursie DOK PRO i wyprodukowany przez Wajda Studio, premierowo pokazywany był na Krakowskim Festiwalu Filmowym i od tego czasu regularnie prezentowany jest na festiwalach w Polsce i za granicą. Ostatnio film mogli oglądać widzowie w Izraelu podczas prestiżowego festiwalu Docu Text organizowanego przez Israeli National Library.

Grand Prix Nagroda Miasta Łodzi i statuetka Białej Kobry

Grand Prix Nagrodę Miasta Łodzi i statuetkę Białej Kobry otrzymał Maciej Cuske za Wieloryba z Lorino. Nie była to jedyna nagroda, jaką w ten weekend przyznano filmowi naszego wykładowcy. Na festiwalu HumanDOC Wieloryb z Lorino otrzymał Grand Prix dla najlepszego filmu polskiego.

Nagrody dla Piotra Stasika i Tomasza Wolskiego

Wśród laureatów znaleźli się też absolwenci szkoły. Piotr Stasik za Odmienne stany świadomości otrzymał nagrodę Cierpliwe oko im. Kazimierza Karabasza ufundowaną przez Narodowe Centrum Kultury. Nagroda została przyznana ex-aequo wspólnie z filmem Gorzka miłość Jerzego Śladkowskiego.

Nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich otrzymał Tomasz Wolski za Zwyczajny kraj. Werdykt jury można obejrzeć na kanale YouTube Muzeum Kinematografii.

Gratulujemy wszystkim twórcom i życzymy kolejnych sukcesów!  

Galeria