Rekrutacja
Zapraszamy na uroczyste zakończenie drugiej edycji kursu REŻYSERIA RADIOWA, które w tym roku z wiadomych względów odbędzie się online. Obejrzymy filmowe podsumowanie kursu i posłuchamy m.in. miniatur słuchowiskowych inspirowanych Dekalogiem zrealizowanych przez uczestników kursu. Seminarium odbędzie się na platformie ZOOM, w piątek 4 grudnia. Początek o godz. 17:00.

W programie m.in.

  • filmowe podsumowanie kursu;
  • prezentacja miniatur słuchowiskowych inspirowanych Dekalogiem zrealizowanych przez uczestników kursu;
  • reżyseria radiowa oczami naszych uczestników (poznajcie ich bliżej, żebyście mogli śledzić przebieg ich kariery!);
  • seminarium Przestrzeń wyobraźni – Ingmar Villqist.

Prowadzenie: Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia

Wydarzenie ma charakter otwarty.

Szczegóły wydarzenia:
Kiedy? 4 grudnia 2020, godz. 17:00
Uroczyste zakończenie 2. edycji kursu REŻYSERIA RADIOWA Interdyscyplinarne kształcenie kadr realizacji form dźwiękowych

Aby wziąć udział w webinarze, prosimy kliknąć link:
https://us02web.zoom.us/j/87113522739?pwd=RUUveEE0Um4vMHZnU1pGMGx1R2tTUT09
hasło: 193337

Reżyseria Radiowa

To pierwszy w Polsce intensywny kurs zawodowy przygotowujący do realizacji słuchowisk radiowych, audiobooków, seriali audio, produkcji płytowych oraz innych form dźwiękowych wykorzystywanych m.in. w fabularyzowanych grach wideo, prowadzony przez Szkołę Wajdy we współpracy z Teatrem Polskiego Radia i Filmoteką Narodową – Instytutem  Audiowizualnym. W pierwszej i drugiej edycji kursu wzięło udział łącznie 20 uczestników.

Doświadczona kadra pod kierownictwem mistrzów reżyserii radiowej i filmowej – Janusza Kukuły (Teatr Polskiego Radia) i Wojciecha Marczewskiego (Wajda School) zapewnia najwyższy poziom kształcenia weryfikowany na antenie Polskiego Radia.

Kształcenie ma charakter warsztatowy i jest prowadzone w systemie mistrzowskim przez najlepszych polskich specjalistów z różnych dziedzin twórczości radiowej, takich jak: Andrzej Brzoska, Maciej Kubera, Waldemar Modestowicz, Igor Gorzkowski, Wawrzyniec Kostrzewski, Mariusz Malec, Anna Wieczur-Bluszcz, Adam Wojtyszko i Marta Rebzda z udziałem wybitnych polskich aktorów.

Kursowi towarzyszą seminaryjne zajęcia z cyklu Spotkania z Mistrzem, podczas których uczestnicy spotkali się z takimi mistrzami, jak Adam Ferency czy Michał Żebrowski. Spotkania z Mistrzem w tym roku odbywają się online i dostępne są dla szerokiej publiczności. Ostatnie spotkanie zaplanowane jest 18 grudnia. Naszym gościem będzie Jan Englert. Serdecznie zapraszamy (więcej szczegółów wkrótce).

Zajęcia odbywają się w studiach nagraniowych Polskiego Radia, w salach szkoleniowych FINA i Wajda School, w tym roku w niektórych przypadkach także online.

Podczas kursu uczestnicy realizują własne słuchowiska, które można będzie usłyszeć na antenie Polskiego Radia.

Kurs reżyserii radiowej to propozycja skierowana do studentów i absolwentów reżyserii filmowej i teatralnej, młodych twórców pracujących w zawodzie, a także realizatorów gier komputerowych, audiobooków i audiodeskrypcji.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Absolwenci i absolwentki kursu Reżyseria Radiowa 2020:

Kamil Maria Banasiak
Piotr Maria Cieński
Damian Dąbek
Paweł Drzewiecki
Katarzyna Dudzic-Grabińska
Marek Głuszczak
Karolina Kowalczyk
Karolina Przystupa
Anna Siek
Klara Wojtkowska

Galeria