Rekrutacja
Kometa Adama Buki i Jej obraz Olgi Papacz znalazły się w programie Bytom Film Festival. Jest to kolejna okazja, żeby zobaczyć filmy online.

Oba dokumenty pokazywane są w sekcji konkursowej.

Film Kometa Adama Buki został wyprodukowany przez Fundację Szkoła Wajdy i opowiada o życiu piątki rodzeństwa z warszawskiego bloku. Ich świat wypełniony jest bajkami, podróżami na balkon, pestkami czereśni i niecierpliwym oczekiwaniem na pojawienie się kolejnego członka rodziny. Historia z punktu widzenia dzieci staje się opowieścią o bliskości i etapie dorastania, kiedy mama stanowi centrum wszechświata.

Film pokazywany był m.in. na festiwalach Kameralne Lato oraz Młodzi i Film. Na festiwalu Opolskie Lamy otrzymał wyróżnienie.

Kadr z filmu Jej obraz

Z kolei Jej obraz Olgi Papacz to film rozwijany podczas Przedszkola Filmowego pod opieką artystyczną Macieja Cuske, Marcina Sautera i Edyty Wróblewskiej. Bohaterką filmu jest Alina, która każdego dnia podróżuje pomiędzy dwoma zupełnie odległymi światami. Dom Aliny i jej partnera wypełniają pozornie niepasujące do siebie przedmioty, piętrzące się we wszystkich pokojach. W Akademii Sztuk Pięknych Alina zyskuje nową tożsamość, staje się jednym z dzieł sztuki. Dokument Jej obraz porusza temat ciałopozytywności i pokazuje, jak różne role możemy odgrywać, przebywając w odmiennych środowiskach. (opis filmu pochodzi ze strony KFF).

Film pokazywany był m.in. na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Bytom Film Festival odbędzie się w dniach 30 listopada – 6 grudnia. Wydarzenie odbędzie się online.

Strona festiwalu.  

Galeria