Rekrutacja
W pierwszej połowie grudnia Symfonia Fabryki Ursus, produkcja Wajda Studio, odwiedzi Nowy Jork, gdzie film weźmie udział w retrospektywie polskich filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity NYC.

Film Jaśminy Wójcik pokazywany był na festiwalu Millennium Docs Against Gravity w 2019 roku. Rok później razem z pięcioma tytułami zaprezentowany zostanie w Nowym Jorku.

W programie znalazły się obrazy, In Touch Pawła Ziemilskiego absolwenta kursu Dok Pro i Wieloryb z Lorino naszego wykładowcy Macieja Cuske oraz filmy Marek Edelman… i była miłość w getcie stałej współpracowniczki Andrzeja Wajdy Jolanty Dylewskiej, przy którym założyciel naszej szkoły współpracował (współpraca reżyserska) oraz Lekcja miłości Małgorzaty Goliszewskiej i Kasi Matei.

Filmy dostępne będą online w dniach 9–16 grudnia. Wydarzeniu będą towarzyszyły spotkania z twórcami.

Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.movingimage.us/programs/2020/12/09/detail/millennium-docs-against-gravity-nyc/.

Galeria