Rekrutacja
Już są! Na DAFilms.pl właśnie pojawiły się kolejne tytuły z naszej Szkoły!

Wśród nich Pod niebem Marty Skiby i Blisko ziemi Pauliny Sikory – filmy zrealizowane w ramach kursu PrzedszkoleFilmowe, a także Viva Maria! – dokument Agnieszki Smoczyńskiej, który rozwijała na naszym kursie DokPro, poświęcony Marii Fołtyn, wybitnej polskiej śpiewaczce i reżyserce operowej.

Pod niebem to film o mężczyźnie u schyłku życia, który tęskni za swoją największą pasją – lataniem. Na co dzień chodzi z głową w chmurach i nie chce zejść na ziemię. Twarze dawnych znajomych i wydarzenia z przeszłości bledną, jednak jedno spojrzenie w górę przywraca emocje tamtych chwil do życia. Kiedyś as przestworzy, dziś zostały mu już tylko resztki wspomnień. Film zdobył nagrodę na Parnu Film Festival w Estonii, wyróżnienie w konkursie filmów krótkometrażowych na FEST – New Directors | New Films Festival i wyróżnienie w kategorii film amatorski na Ogólnopolskim Konkursie Filmów Niezależnych w Koninie.

Bohaterami Blisko ziemi są Małgorzata i Mariusz – mieszkańcy małego miasteczka w południowo-wschodniej Polsce. Film kreśli intymny portret ich współzależnego związku, na stałe naznaczonego przez alkoholizm Mariusza. Relacja ta jest daleka od perfekcji, ale pomimo ciągłych napięć jest w niej dużo troski i subtelnych gestów miłości.

Produkcja została okrzyknięta najlepszym filmem krótkometrażowym na Londyńskim Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych i zdobyła także Jantara na Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie.

Viva Maria! to symboliczna historia przekazywania głosu. Maria Fołtyn w filmie koncentruje się na pracy dydaktycznej, z wielką pasją i niespotykaną energią wychowując swoją następczynię. Produkcja zdobyła nagrodę dla najlepszego polskiego filmu krótkometrażowego na 10. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Era Nowe Horyzonty.

Filmy dołączyły do kolekcji innych produkcji Wajdy School & Studio, które są dostępne na DAFilms.pl.

Już teraz możemy zobaczyć nowsze tytuły: Szklane negatywy Jana Borowca, także Arabski sekret Julii Groszek, jak i nasze starsze hity: Ślimaki Grzegorza Szczepaniaka, Koniec świataKiedy będę ptakiem Moniki Pawluczuk, Biegacze 3 dni wolności Łukasza Borowskiego, Trampkarze Marcina Filipowicza, Wyspa Natalii Krasilnikovej, Mój dom Magdaleny Szymków, Budzik Piotra Małeckiego, Popatrz Adama Palenty czy Decrescendo Marty Minorowicz. 

 

Znajdziecie je tutaj:

https://dafilms.pl/collection/46-wajda-studio

 

A od 31 stycznia czekają nas kolejne niespodzianki. Do kolekcji naszych filmów wracają Symfonia Fabryki Ursus Jaśminy Wójcik, Miejscy kowboje Pawła Ziemilskiego, Superjednostka Teresy Czepiec, Dos Islas Adriany F. Castellanos, Niewiadoma Henryka Fasta Agnieszki Elbanowskiej czy Wariacja na wiolonczelę solo Aleksandry Rek.

Razem z DAFilms zapraszamy do oglądania!