Rekrutacja
Na zakończonym wczoraj Cinemaforum - Międzynarodowym Forum Filmów Krótkometrażowych - wręczone zostały nagrody im. Jana Machulskiego.

Nagroda za reżyserię i najlepszy film trafiła do PRZEPUSTKI w reżyserii Karoliny Węglorz-Zimy, która rozwijała ten projekt na naszym kursie fabularnym Studio Prób, a Maciej Sobieszczański – kierownik kursu – był opiekunem artystycznym filmu. Produkcja została zrealizowana w Studio Munka w ramach programu "Trzydzieści Minut".

Nagrodę dla Najlepszego Aktora otrzymał grający w PRZEPUSTCE Rafał Garnecki, a nagrodę za produkcję filmu otrzymali - Jerzy Kapuściński, Ewa Jastrzębska i Katarzyna Staszczyk.

Serdecznie gratulujemy!!!!

Krótkometrażowy film Karoliny Węglorz-Zimy opowiada historię Maksa, który wychodzi na 24-godzinną przepustkę z więzienia i chce w tym czasie pojechać na casting do muzycznego programu telewizyjnego. Zabiera ze sobą swojego młodszego brata.

Materiał promocyjny Studia Munka i SFP. 

---------------------

Nominowany do nagrody Nagrody im. Jana Machulskiego był – rozwijany na kursie DOK PRO i zrealizowany w Wajda Studio – film Mateusza Pietraka TRZY OPOWIADANIA O BASI. Znalazł się wśród 32 najlepszych polskich krótkich metraży sezonu, które przez 12 miesięcy na 7 festiwalach zdobywały nominacje do Nagród im. Jana Machulskiego w 9 kategoriach.