Rekrutacja
Akademia Światła to intensywny kurs zawodowy realizowany wspólnie przez Szkołę Wajdy i firmę HELIOGRAF. Celem kursu jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie do pracy w zawodzie oświetlacza/elektryka na planie filmowym oraz w studiu telewizyjnym.

Program

Kurs potrwa od lipca do grudnia 2021 roku. Zdobyte umiejętności umożliwiają podjęcie pracy w zawodzie oświetlacza oraz rozwój na ścieżce zawodowej: best boy – gaffer (mistrz oświetlenia). Kształcenie ma charakter warsztatowy z naciskiem na zdobycie praktycznych umiejętności na profesjonalnych planach filmu fabularnego, serialu, reklamy, teatru tv, teledysku (w zależności od realizacji bieżących projektów).

W trakcie kursu zgłębisz zagadnienia związane z elektryką, sprzętem oświetleniowym i organizacją pracy na planie. Przejdziesz szkolenie BHP zakończone egzaminem. Poznasz zasady współpracy z autorem zdjęć, gafferem, scenografem, reżyserem i producentem. Weźmiesz udział w praktycznych zajęciach technicznych w magazynie oświetleniowym i na planie filmowym. Zapoznasz się z techniką estradową i oświetleniem widowiskowym.

Dodatkowo podczas kursu przybliżymy Ci zagadnienia związane z ochroną prawa autorskiego i własności intelektualnej w polskim systemie prawnym oraz podstawy terminologii angielskiej niezbędnej w pracy na planie filmowym. Każdy z uczestników otrzyma dyplom ukończenia kursu, a także Państwowe Świadectwo Kwalifikacyjne Stowarzyszenia Elektroenergetyków Polskich z zakresu instalacji elektrycznych (G1) po zaliczeniu egzaminu państwowego oraz certyfikat BHP.

Doświadczona kadra

Doświadczona kadra pod kierownictwem Wojciecha Marczewskiego (Szkoła Wajdy) i Sylwestra Adamskiego (Heliograf) zapewnia najwyższy poziom profesjonalnej edukacji filmowej. Naszymi wykładowcami są m.in. Jacek Motyka i Justyna Kowalska (OSRAM); reżyserzy – Tomasz Drozdowicz, Tomasz Chrapusta; autorzy zdjęć – Piotr Śliskowski (Prezes PSC), Andrzej Wojciechowski (PSC), Wit Dąbal (PSC), Igor Połaniewicz; gafferzy Rafał Okyne, Ryszard Kozak, Blitz oraz Robert Stawicki; producenci Tomasz Kozera (OTO Film) i Dariusz Pietrykowski (Film It) oraz scenografka Joanna Macha.

Dla kogo?

Akademia Światła to kurs skierowany zarówno do absolwentów, jak i studentów szkół kształcących na kierunkach technicznych, a także do wszystkich zainteresowanych zdobyciem lub rozszerzeniem konkretnych umiejętności będących przepustką do pracy na planach filmowych. Kurs wspiera firma OSRAM.

Rekrutacja

Rekrutacja odbywa się na podstawie dostarczonych do Szkoły dokumentów (w wersji elektronicznej) oraz rozmowy kwalifikacyjnej w formie spotkania online.

Zgłoszenia uczestników przyjmujemy do 30 czerwca 2021 roku.

Szczegóły rekrutacji

Galeria