Rekrutacja
W związku z przesunięciem terminu 14. Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego MASTERCARD OFF Camera w Krakowie, gdzie podczas uroczystej gali ogłoszeni zostaną zwycięzcy konkursu, przedłużamy termin naboru zgłoszeń na SCRIPT PRO 2020 do 31 maja.

Script Pro

W konkursie SCRIPT PRO mogą wziąć udział początkujący scenarzyści, którzy mają na koncie najwyżej dwa pełnometrażowe filmy fabularne zrealizowane według swoich tekstów. Udział w konkursie jest nie tylko szansą na nagrodę, ale daje możliwość rozwoju finałowych tekstów i dalszą pracę nad nimi w Szkole Wajdy pod okiem czołowych polskich filmowców, scenarzystów i konsultantów.

Przypominamy i zachęcamy do przesyłania zgłoszeń do nowej kategorii – dla scenariuszy produkcji AUDIO, która jest odpowiedzią na coraz szybciej rozwijający się rynek rozrywki audio i zapotrzebowanie na wysokiej jakości teksty. Oceniane będą oryginalne scenariusze słuchowisk o długości 90 minut i słuchowisk dwuodcinkowych (2 x 45 min) o tematyce uniwersalnej, mogącej zainteresować publiczność radiową lub publiczność serwisów oferujących dostęp do nowych form dźwiękowych. Laureat, oprócz nagrody pieniężnej, otrzyma także możliwość realizacji swojego słuchowiska.

Zgłoszenia do 31 maja

Na zgłoszenia w formie mailowej czekamy do 31 maja 2021 roku pod adresem konkurs@scriptpro.pl.

Szczegółowe zasady zgłaszania prac i regulamin konkursu znajdują się w zakładce na stronie konkursu Script Pro: https://scriptpro.pl/jak-sie-zglosic/.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdują się na stronie FAQ.

Wszystkich, którzy już złożyli prace, a z różnych względów będą chcieli je wycofać, prosimy o kontakt pod adresem: aszczypinska@wajdaschool.pl.

ORGANIZATORZY

WAJDA SCHOOL – to unikalne na skalę europejską kursy łączące edukację z produkcją filmową. Tu, pod okiem mistrzów kina, wypracujesz najlepszą wizję artystyczną swojego projektu – od scenariusza, przez dokumentację, development, zdjęcia, produkcję, post-produkcję aż po prezentację filmu na rynku. Stawiamy na zajęcia praktyczne – zobaczysz swoją historię na planie zdjęciowym, nauczysz się pracy w zespole filmowym i pracy z aktorem, wypracujesz gotowy scenariusz, spotkasz się z producentami, a nawet możesz zrealizować swój film w Wajda Studio. STUDIO PRÓB – kurs fabularny | DOK PRO – kurs dokumentalny | SCRIPT – kurs scenariuszowy | DEVELOPMENT KREATYWNY – kurs producencki | ONLINE KAMERA – internetowy kurs dla początkujących | PRZEDSZKOLE FILMOWE – kurs dla początkujących od 15 roku życia | EKRAN + – międzynarodowy kurs reżyserski. www.wajdaschool.pl

FESTIWAL Mastercard OFF CAMERA – Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego to jedna z największych tego typu imprez w Europie. Rekordowo wysokie nagrody i promocja kina niezależnego wyróżniają imprezę na mapie festiwalowej na całym świecie. W ramach filmowej majówki w Krakowie publiczność z całego świata koncentruje się na kinie niezależnym, odważnym zarówno treściowo i formalnie, jak i takim, które stawia na wartko opowiedziane, fascynujące historie. Najważniejszą częścią festiwalu jest Konkurs Główny Wytyczanie Drogi, w którym dziesięć pierwszych lub drugich filmów z całego świata rywalizuje o Krakowską Nagrodę Filmową – sto tysięcy dolarów, przyznawaną przez międzynarodowe Jury. Ważny jest również Konkurs Polskich Filmów Fabularnych z Nagrodą Kulczyk Foundation. Mastercard OFF CAMERA przyciąga najbardziej gorące nazwiska ze świata filmu i serialu. Festiwalowi towarzyszy konwent dla miłośników seriali – SerialCon, a także specjalna strefa wydarzeń branżowych Mastercard OFF CAMERA Pro Industry.

www.offcamera.pl

PARTNERZY

STOWARZYSZENIE FILMOWCÓW POLSKICH to największa w Polsce organizacja zrzeszająca ludzi filmu. Od 1966 roku nieprzerwanie dba o interesy twórców i środowiska filmowego. Zakres działania SFP jest niezwykle szeroki. Od ochrony filmowców i zawodów filmowych, poprzez zbiorowy zarząd prawami autorskimi, aż po promocję i upowszechnianie kultury filmowej w Polsce i zagranicą oraz produkcję filmową.
www.sfp.org.pl

STOWARZYSZENIE AUTORÓW ZAiKS – to najstarsza i największa polska organizacja zbiorowego zarządzania prawami autorskimi. Użytkownikom twórczości ułatwia legalne korzystanie z utworów, a dla twórców zbiera tantiemy. Działa od ponad 100 lat. Zrzesza kompozytorów, autorów tekstów, scenarzystów, dramatopisarzy, choreografów oraz twórców innych dziedzin sztuki. Jest też jednym z największych mecenasów kultury w Polsce.
www.zaiks.org.pl

STORYTEL – to pierwsza na świecie cyfrowa usługa abonamentowa, umożliwiająca streaming audiobooków na telefonach i tabletach. Serwis powstał w Szwecji w 2005 roku. Aplikacja jest dostępna na ponad 20 rynkach na całym świecie. W Polsce Storytel działa od lutego 2016 roku. W ramach abonamentu użytkownicy mają nieograniczony dostęp do blisko 80 000 tytułów w języku polskim i angielskim
www.storytel.pl

FUNDACJA KYOTO-KRAKÓW – organizacja pożytku publicznego, założona w 1988 roku przez Andrzeja Wajdę i Krystynę Zachwatowicz. W 1987 Andrzej Wajda został laureatem Nagrody Kyoto Fundacji Inamori. Wraz z żoną całą sumę nagrody (około 400 tysięcy dolarów) przeznaczyli na założenie Fundacji, której celem była budowa Centrum (dziś Muzeum) Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha dla ekspozycji bezcennej kolekcji sztuki japońskiej, ofiarowanej w 1926 roku przez Feliksa Jasieńskiego Muzeum Narodowemu w Krakowie. Andrzej Wajda w swoim testamencie postanowił, że tantiemy z jego filmów trafią do Fundacji Kyoto – Kraków i zostaną przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej artystycznie młodzieży oraz dla studentów Szkoły Wajdy (Wajda School) w Warszawie. Krystyna Zachwatowicz-Wajda mogła zrealizować testament w 2019 roku i teraz Fundacja oprócz stypendiów przyznaje także Nagrodę imienia Andrzeja Wajdy za działalność społeczną (laureatami są Jurek Owsiak, Adam Wajrak i Janina Ochojska), kontynuuje współpracę z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha oraz wspiera Szkołę Języka Japońskiego, dla której siedzibę wybudowała w 2005 roku.  
https://manggha.pl/fundacja-kyoto-krakow

TEATR POLSKIEGO RADIA – instytucja działająca w ramach Polskiego Radia. Teatr wyobraźni jest sceną słowa mówionego i śpiewanego, która od początków publicznej radiofonii, czyli niemal od stu lat, zajmuje się produkcją i emisją słuchowisk radiowych, dramatów scenicznych, powieści, reportaży i poezji. Kontynuując tym samym i rozwijając długoletnią tradycję radia artystycznego w Polsce. Od wielu lat radiowy teatr wyobraźni gości czołowych polskich artystów, organizując przy tym konkursy i festiwale, podczas których emituje najlepsze słuchowiska poprzedniego roku. Od 2001 roku w Sopocie odbywa się jeden z najbardziej prestiżowych – Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry. Innym ważnym wydarzeniem jest przyznawanie najważniejszych nagród wybitnym aktorom i twórcom radiowej sceny.
https://www.polskieradio.pl/357,Teatr-Polskiego-Radia

logotypy

Galeria