Rekrutacja
Od 13 do 15 września w Warszawie odbędzie się część branżowa HER Docs Forum pod hasłem Zaangażowane spojrzenie. HER Docs Forum to wydarzenie dla profesjonalistek aktywnych w świecie zaangażowanego społecznie filmu dokumentalnego. Wykłady i panele dyskusyjne poprowadzą zaproszone ekspertki z zagranicy i Polski.

Misją HER Docs jest upowszechnianie kina dokumentalnego autorstwa kobiet, promowanie twórczości i kreatywności kobiet oraz wspieranie kobiet i dziewczyn. Dlatego w tym roku zapraszamy do udziału w wydarzeniu: filmowczynie aktywne w branży dokumentalnej, w tym reżyserki, producentki, operatorki i montażystki. Warunkiem zgłoszenia jest posiadanie na koncie co najmniej jednego ukończonego średnio- lub pełnometrażowego albo trzech krótkometrażowych filmów dokumentalnych.

Celami wydarzenia są: wymiana doświadczeń, współtworzenie (nowych) źródeł wiedzy, umożliwienie rozwoju osobistego i zawodowego, dyskusja na tematy pomijane w programach innych wydarzeń branży dokumentalnej, budowanie i wzmacnianie relacji i stworzenie nowej, bezpieczniejszej przestrzeni dla aktywnych zawodowo dokumentalistek.

Poruszanymi tematami będą m.in.: zawód: dokumentalistka; aktywizm i zaangażowanie społeczne; relacje z bohater(k)ami: odpowiedzialność twórcza, emocjonalna, prawna; filmowanie w ekstremalnych warunkach; zdrowie psychiczne; inkluzywność i (nie)świadomość języka; możliwości współpracy i wsparcia: instytucje, kolektywy filmowe i budowanie kampanii impaktowych w branży dokumentalnej. 

POLSKA – UKRAINA – BIAŁORUŚ

HER Docs Forum wspiera i zaprasza dokumentalistki z krajów środkowo-wschodniej Europy, zwłaszcza z Ukrainy i Białorusi. Celem jest stworzenie nowych możliwości współpracy między środowiskami filmowczyń zajmujących się zaangażowanym społecznie filmem dokumentalnym w Europie poprzez: wymianę doświadczeń, zdobywanie praktycznej wiedzy, zwiększenie liczby zawodowych kontaktów i zbudowanie siatki wzajemnego wsparcia. HER Docs Forum pragnie wyrazić solidarność z filmowczyniami z krajów sąsiedzkich Polski, które ze względu na sytuację polityczną w ich krajach, znalazły się w Polsce, często odcięte od swojej siatki zawodowych kontaktów, kanałów wsparcia, dostępu do finansowania czy nawet samego sprzętu filmowego.

Aby zgłosić się do udziału w wydarzeniu, należy wypełnić i przesłać poniższy formularz:

https://forms.gle/iVbjuWMesA5mvaew5

Wydarzenie prowadzone będzie w języku angielskim.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 6 sierpnia 2023 roku.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, przy czym liczba miejsc jest ograniczona.

Czytaj więcej na stronie HER Docs

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Organizator(k)ami HER Docs Forum są: Goethe-Institut w Warszawie, Instytut Francuski w Polsce oraz Fundacja HER Docs.