Rekrutacja
Nie masz doświadczenia? Chcesz poznać od podstaw proces powstawania filmu? Rozwinąć swój pomysł pod okiem doświadczonych twórców? A wszystko to prawie bez wychodzenia z domu? Zostań uczestnikiem hybrydowego kursu Online Kamera organizowanego przez Szkołę Wajdy.

Czym jest Online Kamera?

Kurs pomaga – niezależnie od Twojego wieku i miejsca zamieszkania – rozpocząć przygodę ze światem filmu. Dzięki hybrydowej formule kursu uczestnicy poznają kolejne zagadnienia i rozwijają swoje projekty pod okiem doświadczonych twórców. Uczestniczą w wykładach online, wykonują ćwiczenia i otrzymują indywidualne analizy bez wychodzenia z domu. W trakcie trwania kursu odbywają się trzy warsztaty na żywo, dzięki którym uczestnicy mogą przełożyć wiedzę teoretyczną na praktykę i indywidualnie rozwijać swoje projekty filmowe.

Czego nauczysz się na kursie Online Kamera?

Online Kamera to połączenie czterech elementów:

  • wykładów online,
  • zadań domowych (poddanych indywidualnej analizie przez naszych wykładowców),
  • rozwoju własnego filmu krótkometrażowego,
  • trzech warsztatów na żywo w Szkole Wajdy.

W trakcie rocznego kursu poznasz podstawy formatowania scenariusza, tworzenia scen, inscenizacji, dramaturgii, pracy z kamerą i aktorem, zasady montażu oraz kwestie związane z promocją i dystrybucją. A przede wszystkim rozwiniesz swój projekt.

Ucz się od najlepszych!

Swoją wiedzą z uczestnikami kursu dzielą się reżyserzy i scenarzyści: Wojciech Marczewski (Ucieczka z kina «Wolność», Zmory), Paweł Pawlikowski (Zimna wojna, Ida), Maciej Sobieszczański (Zgoda, Performer, drugi wspólnie z Łukaszem Rondudą), Leszek Dawid (Jesteś bogiem, W głębi lasu), Tomasz Wolski (Zwyczajny kraj, 1970), Denijal Hasanović (Catalina); autor zdjęć Jerzy Zieliński (7 uczuć, Plac Waszyngtona); scenarzysta Grzegorz Łoszewski (Komornik) czy montażysta Rafał Listopad (25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komedy, Rojst ’97).  

Zgłoszenia na kurs przyjmujemy do 30 września 2021 roku tutaj -> https://www.onlinekamera.pl/rejestracja-1

Więcej o kursie i szczegóły rekrutacji tutaj -> www.onlinekamera.pl

Chciałbyś porozmawiać o kursie i swoim projekcie?

Umów się na indywidualne konsultacje z kierownikiem kursu Maciejem Marczewskim, które odbędą się 9 września 2021 roku. Napisz do nas: nabor@wajdaschool.pl.

Galeria