Rekrutacja
4 maja rozpoczęliśmy oficjalne obchody 20-lecia Szkoły Wajdy. Pierwszym przystankiem na naszej drodze był Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego OFF Camera.

Podczas OFF Camera tradycyjnie odbyła się Gala wręczenia nagród konkursu scenariuszowego Script Pro. W tym roku jednak nie był to jedyny punkt programu związany z naszą Szkołą. Tego dnia odbyła się też premiera nowego logotypu Wajda School i Wajda Studio.

 

Zapraszamy Was do obejrzenia krótkiej relacji z inauguracji obchodów 20-lecia Szkoły Wajdy.

Z okazji urodzin zaprosiliśmy Was do obejrzenia naszej szkoły „od kuchni” i wzięcia udziału w wykładzie kierownika kursu SCRIPT Denijala Hasanovicia pt. Dramaturgia filmowa – scena z pełnym przebiegiem.

Denijal Hasanivić. Fot. Dawid Gondek

W ramach Dnia ze Szkołą Wajdy w siedzibie Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha oraz w różnych krakowskich lokalizacjach plenerowych pokazaliśmy wybrane filmy rozwijane na naszych kursach (m.in. film tegorocznej zdobywczyni Złotego Niedźwiedzia na Berlinale). Pokazom w Muzeum Manggha towarzyszyła wystawa plakatów do filmów wyprodukowanych w Wajda School and Studio.

fot. Dawid Gondek

Wieczorem odbyła się Gala wręczenia nagród Script Pro. W roli prowadzącego Galę wystąpił Filip Marczewski.

fot. Robert Słuszniak

Skoro obchody 20-lecia nie mogło zabraknąć tortu.

Nasze obchody uświetniła swoją obecnością pani Krystyna Zachwatowicz-Wajda.

Wojciech Marczewski i Krystyna Zachwatowicz-Wajda. Fot. Robert Słuszniak

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia! A już w czerwcu zapraszamy Was do Koszalina na Festiwal Debiutów Filmowych Młodzi i Film, gdzie szykujemy dla Was specjalny program związany z obchodami 20-lecia.