20 listopada rozpocznie się pilotażowa edycja międzynarodowego programu Golden Fruit Plan. Celem projektu jest odkrywanie młodych talentów oraz nawiązywanie współpracy koprodukcyjnej wśród dokumentalistów z Chin i Europy.
Jak wyczarowuje się niezapomniane słuchowiska radiowe, dowiecie się w ramach cyklu Spotkania z Mistrzem. Pierwsze spotkanie z Adamem Ferencym już w piątek.
W listopadzie Szklane negatywy w reżyserii Jana Borowca i wyprodukowane przez Wajda Studio zostaną pokazane na festiwalach w Polsce i w Izraelu, wezmą też udział w targach Docs for Sale na IDFA. Zapowiada się bardzo intensywny miesiąc!
Rozpoczynające się 5 listopada Nowe Horyzonty to jak zawsze przegląd najlepszych i najciekawszych filmów z całego świata. W tym roku festiwal wyjątkowo odbywa się w listopadzie. W programie znalazła się m.in. koprodukcja Wajda Studio Fisheye Michała Szcześniaka czy rozwijane na kursie Studio Prób Proste rzeczy Grzegorza Zaricznego i Hura, wciąż żyjemy! Agnieszki Polskiej.
Na tegorocznym festiwalu Przeźrocza nagrodę Otwartego Oka otrzyma nasz wykładowca Maciej Cuske za film Wieloryb z Lorino. Gratulujemy! W programie festiwalu znalazła się także nasza koprodukcja Między nami Doroty Proby i filmy absolwentów Wajda School.
Program EKRAN+ 2020 dobiegł końca! Uczestnicy 9 ekip z Polski, Szwajcarii, Chorwacji, Litwy, Austrii i Hiszpanii przyjechali do Warszawy, by nakręcić drugą ze swoich scen warsztatowych.
W Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich powstaje fabularny debiut krótkometrażowy Piotra Trojana – Synthol. Projekt filmu był rozwijany na kursie Studio Prób.
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Wojciecha Pszoniaka - wybitnego aktora, współpracownika Andrzeja Wajdy i wykładowcy naszego kursu Reżyseria radiowa.
Coraz więcej filmów wyprodukowanych i koprodukowanych przez Wajda Studio dostępnych jest online z audiodeskrypcją. Tytuły będą pojawiać się sukcesywnie na platformie Adapter.pl.