Rekrutacja
Kolejna szansa na zobaczenie Bukoliki już w listopadzie na EnergaCamerimage! Film Karola Pałki wyprodukowany przez Wajda Studio zostanie pokazany w Konkursie Długometrażowych Filmów Dokumentalnych.

Cieszymy się, że Toruń i festiwal EnergaCamerimage jest kolejnym miejscem na drodze festiwalowej naszego filmu. Bukolika rozpoczęła swoją podróż w Locarno (MFF w Locarno, sekcja Tygodnia Krytyków Filmowych) w sierpniu tego roku, żeby już w kolejnym miesiącu odwiedzić Warszawę (Millennium Docs Against Gravity, nagroda dla najlepszego polskiego filmu dokumentalnego). W przyszłym tygodniu odwiedzi Lipsk (DOK Leipzig), a na początku listopada festiwal DokuBaku w Azerbejdżanie, by wrócić do Polski i zostać zaprezentowana ponownie przed polską publicznością i międzynarodowymi gośćmi festiwalu.

Konkurs Długometrażowych Filmów Dokumentalnych

Bukolika weźmie udział w Konkursie Długometrażowych Filmów Dokumentalnych. Celem konkursu jest docenienie filmu dokumentalnego jako twórczej interpretacji rzeczywistości. Kładąc szczególny nacisk na wizualną i estetyczną stronę dzieła, jury ocenia najlepsze osiągnięcia w sztuce obrazu filmowego, przyznając nagrody najlepszym autorom zdjęć filmów dokumentalnych zakwalifikowanych do konkursu.

Pełna lista zakwalifikowanych filmów do tego konkursu dostępna jest na stronie festiwalu EnergaCamerimage.

Do zobaczenia w Toruniu!

Bukolika była rozwijana na kursie DOK PRO i jest współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Produkcja: Wajda Studio
Koprodukcja: EC1 Łódź – Miasto Kultury, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny
Agent sprzedaży: Taskovski Films Ltd.

Galeria