Pełnometrażowy debiut dokumentalny Karola Pałki ma szanse na nominacje do najważniejszych nagród filmowych w Polsce w kategoriach Najlepszy Film Dokumentalny oraz Najlepszy Film.
16 lutego o godzinie 20:15 w Kinie Iluzjon odbędzie się pokaz Bukoliki, a po sensie spotkanie z twórcami: reżyserem Karolem Pałką i autorką muzyki Aleksandrą Grünholz (We Will Fail). Seans organizowany jest w ramach Festiwalu Filmów Kandydujących do Polskich Nagród Filmowych Orły 2022. Spotkanie z twórcami poprowadzi Rafał Pawłowski. Osoby, które nie będą mogły być z nami w Kinie Iluzjon, zapraszamy na transmisję spotkania na profilu Polskich Nagród Filmowych Orły na Facebooku. Od czasów premiery na prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno Bukolika podbiła serca widzów i krytyków, zdobywając nagrody, m.in. na DOK Lepizig (nagroda Srebrny Gołąb) i Millennium Docs Against Gravity (nagroda dla najlepszego polskiego filmu dokumentalnego).
Bukolika to opowieść o ludziach żyjących inaczej, czuła obserwacja, z której rodzi się ciekawość i próba zbliżenia. W filmie obserwujemy nasze bohaterki – Danusię i jej córkę Basię, których życie, wśród otaczających je zwierząt i duchów umarłych, wyznaczają rytm i prawa natury.
19 lutego o godzinie 20:00 zapraszamy na premierę filmu na Canal+ Dokument. Premiera Bukoliki odbędzie się w cyklu Polskie Soboty prezentującym najlepsze polskie filmy dokumentalne.
Bukolikę można również oglądać po wykupieniu dostępu na platformach: VOD.MDAG.PL; Premiery Canal+, Premiery VOD+ oraz Player+ na życzenie (od 11 lutego); VOD.PL (od 15 lutego). Dla subskrybentów serwisu Canal+ Online film będzie dostępny po 19 lutego.
BUKOLIKA
Czas trwania: 70 min
Gatunek: dokument
Premiera: 2021
Reżyseria, scenariusz, zdjęcia: Karol Pałka
Montaż: Katarzyna Boniecka
Muzyka: We Will Fail
Dźwięk na planie: Anna Rok
Udźwiękowienie: Piotr Knop
Producent: Wojciech Marczewski, Karolina Mróz
Kierownictwo produkcji: Joanna Tatko, Kinga Dębska, Agnieszka Calik, Magda Gnaś, Agnieszka Kulesza
Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Koprodukcja: EC1 Łódź – Miasto Kultury, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny
Produkcja: Wajda Studio
Opieka artystyczna: Jacek Bławut, Magnus von Horn