Rekrutacja
Bukolika Karola Pałki, rozwijana na kursie Dok Pro produkcja Wajda Studio, na liście kandydatów do nominacji do Polskich Nagród Filmowych ORŁY 2022!

Pełnometrażowy debiut dokumentalny Karola Pałki ma szanse na nominacje do najważniejszych nagród filmowych w Polsce w kategoriach Najlepszy Film Dokumentalny oraz Najlepszy Film.

Pokaz i spotkanie w Kinie Iluzjon

16 lutego o godzinie 20:15 w Kinie Iluzjon odbędzie się pokaz Bukoliki, a po sensie spotkanie z twórcami: reżyserem Karolem Pałką i autorką muzyki Aleksandrą Grünholz (We Will Fail). Seans organizowany jest w ramach Festiwalu Filmów Kandydujących do Polskich Nagród Filmowych Orły 2022. Spotkanie z twórcami poprowadzi Rafał Pawłowski. Osoby, które nie będą mogły być z nami w Kinie Iluzjon, zapraszamy na transmisję spotkania na profilu Polskich Nagród Filmowych Orły na Facebooku. Od czasów premiery na prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno Bukolika podbiła serca widzów i krytyków, zdobywając nagrody, m.in. na DOK Lepizig (nagroda Srebrny Gołąb) i Millennium Docs Against Gravity (nagroda dla najlepszego polskiego filmu dokumentalnego).

Bukolika to opowieść o ludziach żyjących inaczej, czuła obserwacja, z której rodzi się ciekawość i próba zbliżenia. W filmie obserwujemy nasze bohaterki – Danusię i jej córkę Basię, których życie, wśród otaczających je zwierząt i duchów umarłych, wyznaczają rytm i prawa natury.

Premiera na Canal+ Dokument

19 lutego o godzinie 20:00 zapraszamy na premierę filmu na Canal+ Dokument. Premiera Bukoliki odbędzie się w cyklu Polskie Soboty prezentującym najlepsze polskie filmy dokumentalne.

Bukolika na vod

Bukolikę można również oglądać po wykupieniu dostępu na platformach: VOD.MDAG.PL; Premiery Canal+, Premiery VOD+ oraz Player+ na życzenie (od 11 lutego); VOD.PL (od 15 lutego). Dla subskrybentów serwisu Canal+ Online film będzie dostępny po 19 lutego.  


 

BUKOLIKA

Czas trwania: 70 min
Gatunek: dokument
Premiera: 2021
Reżyseria, scenariusz, zdjęcia: Karol Pałka
Montaż: Katarzyna Boniecka
Muzyka: We Will Fail
Dźwięk na planie: Anna Rok
Udźwiękowienie: Piotr Knop
Producent: Wojciech Marczewski, Karolina Mróz
Kierownictwo produkcji: Joanna Tatko, Kinga Dębska, Agnieszka Calik, Magda Gnaś, Agnieszka Kulesza
Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Koprodukcja: EC1 Łódź – Miasto Kultury, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny
Produkcja: Wajda Studio
Opieka artystyczna: Jacek Bławut, Magnus von Horn

Profil filmu na Facebooku

Galeria