Rekrutacja
W najbliższy piątek w ramach cyklu Spotkania z Mistrzem dowiecie się, jak wyczarowuje się niezapomniane słuchowiska radiowe. Naszym gościem będzie Michał Żebrowski. Spotkanie odbędzie się online.

Spotkania z Mistrzem to wyjątkowa okazja, by wziąć udział w otwartych dla publiczności rozmowach, które odbywają się w ramach kursu Reżyseria Radiowa realizowanego przez Wajda School, Teatr Polskiego Radia i Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny.

20.11 | godz. 18:00 | MICHAŁ ŻEBROWSKI

Zapraszamy na najbliższe spotkanie z Michałem Żebrowskim, które poprowadzą Marta Rebzda z Teatru Polskiego Radia, wykładowczyni kursu Reżyseria Radiowa oraz uczestnicy kursu: Katarzyna Dudzic-Grabińska i Piotr M. Cieński.

Jak wziąć udział?

Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM.

Link do webinarium: https://us02web.zoom.us/j/82807340657?pwd=aXo3MElRc3FIZVMxVmVtMFRRd0wvQT09
Hasło: Radio2020

Start w piątek, 20 listopada, o godz. 18:00.

Michał Żebrowski – jeden z najpopularniejszych polskich aktorów

Znany z ról w takich filmach jak m.in. Ogniem i mieczem w reż. Jerzego Hoffmana, Sęp w reż. Eugeniusza Korina, Pręgi i Senność w reż. Magdaleny Piekorz, Nad życie w reż. Anny Pluteckiej-Mesjasz, Pan Tadeusz w reż. Andrzeja Wajdy czy Wiedźmin w reż. Marka Brodzkiego.

Dwukrotnie nagrodzony Złotą Kaczką dla najlepszego aktora za Ogniem i mieczem w 2000 roku i Pręgi w 2005 roku – nagrodą przyznawaną przez czytelników miesięcznika Film. Trzykrotnie nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł za najlepszą rolę męską, a także czterokrotny zdobywca Telekamery – nagrody przyznawanej przez czytelników czasopisma „Tele Tydzień”. Od marca 2010 roku jest współtwórcą i dyrektorem (wraz z Eugeniuszem Korinem) warszawskiego Teatru 6. Piętro.

Kolejne spotkania 27.11 | g. 18:00 | Piotr Fronczewski

18.12 | g. 18:00 | Jan Englert

W zeszłym tygodniu naszym gościem był Adam Ferency.


Reżyseria radiowa to pierwszy w Polsce intensywny kurs zawodowy przygotowujący do realizacji słuchowisk radiowych, audiobooków, seriali audio, produkcji płytowych oraz innych form dźwiękowych wykorzystywanych m.in. w fabularyzowanych grach wideo. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria