Rekrutacja
W tym roku świętujemy 20 rocznicę założenia Szkoły przez dwóch mistrzów polskiego kina – Andrzeja Wajdę i Wojciecha Marczewskiego. Z tej okazji chcielibyśmy upamiętnić naszego wielkiego przyjaciela, wybitnego artystę, patrona i mistrza – upamiętnić muralem z jego wizerunkiem wykonanym na ścianie naszej siedziby.

Andrzej Wajda spędził w tym budynku kilkanaście lat swojego twórczego życia. Niewątpliwie kochał to miejsce i poświęcał szkole wiele czasu i uwagi. Pomimo wielu propozycji umiejscowienia szkoły w innych lokalizacjach, być może nawet bardziej prestiżowych, zawsze uważał, że szkoła jego imienia powinna mieścić się na Chełmskiej, w Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych – tu zrealizował przecież swoje najważniejsze filmy.

Dlatego też, dbając o jego pamięć uważamy, że to wybrane przez niego miejsce, należy oznaczyć w jakiś szczególny sposób – mural z jego postacią byłby właściwą pieczęcią. Uroczystym odsłonięciem pragniemy zakończyć obchody naszego jubileuszu.

Projekt muralu otrzymaliśmy od Andrzeja Pągowskiego, wspaniałego artysty plastyka, autora plakatów do wielu filmów Andrzeja Wajdy, a także pomysłodawcy Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo. Wykonanie muralu zadeklarowało Good Looking Studio.

Będzie nam bardzo miło jeśli zechcecie dorzucić się do urodzinowego prezentu i namalować wraz z nami mural naszego Przyjaciela i Mistrza.