Rekrutacja
Dokument Martyny Peszko – absolwentki naszego kursu DOK PRO – jutro będzie miał swoją premierę w ramach festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Film, który światową premierę miał w październiku 2022 na DOK Leipzig, dokumentuje próby spektaklu Rewolucja, której nie było (reż. Justyna Sobczyk) z aktorami i aktorkami Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21. Ukazuje nowatorski, równościowy i inkluzywny model współpracy, który jest oparty na technikach improwizacyjnych. Utrwalona na taśmie praca artystów i artystek jest przykładem bezkompromisowej walki o podmiotowość osób z niepełnosprawnościami.

Podczas przygotowywania się zespołu żaden aktor nie miał taryfy ulgowej: każda biorąca w procesie twórczym osoba skonfrontowała się z różnymi tematami, także tymi niełatwymi i szeroko dyskutowanymi, jak seksualność, nagość, polityka czy granice prywatności na scenie.

Na DOK Leipzig – jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych festiwali filmowych poświęconych produkcjom dokumentalnym i animowanym na świecie – film został entuzjastycznie przyjęty przez widzów i widzki.

Pokaz premierowy w Polsce odbędzie się w środę 17 maja o godz. 18:30 w warszawskiej Kinotece.
Po pokazie będzie można podyskutować wśród twórców i twórczyń filmu.

Wajda School & Studio jest parterem filmu.

------------------------------------------------------

Instytucje partnerskie:

Mazovia Warsaw Film Commission

Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21 DOC LAB POLAND

Pokusa

Sound Domain

DI Factory  

KFF Sales & Promotion

Galeria