Rekrutacja
Jak wyczarowuje się niezapomniane słuchowiska radiowe, dowiecie się w ramach cyklu Spotkania z Mistrzem. Pierwsze spotkanie z Adamem Ferencym już w piątek.

To wyjątkowa okazja, by wziąć udział w otwartych dla publiczności rozmowach, które odbywają się w ramach kursu #ReżyseriaRadiowa realizowanego przez Wajda School, Teatr Polskiego Radia i Filmotekę Narodową Instytut Audiowizualny FINA.

Jesienią do teatru wyobraźni zabiorą Was znakomici aktorzy.

Zapraszamy na najbliższe spotkanie, które poprowadzą uczestnicy kursu Reżyseria Radiowa – Karolina Przystupa i Damian Dąbek.

13.11 | godz. 18.00 | ADAM FERENCY

Jak wziąć udział:

Please click the link below to join the webinar:

https://zoom.us/j/99782334778...

Passcode: Radio2020

ADAM FERENCY – wybitny aktor teatralny i filmowy związany z warszawskim Teatrem Na Woli i Teatrem Dramatycznym. W Teatrze Telewizji współpracował z m.in.: Agnieszką Holland (Proces, Dybuk), Erwinem Axerem (Miłość na Krymie), Maciejem Prusem (Jan Maciej Karol Wścieklica), Olgą Lipińską (Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna), Laco Adamikiem (Pogrzeb fabrykanta, Elżbieta królowa Anglii, Woyzeck), Janem Englertem (Hamlet), Tomaszem Zygadło (Moskwa – Pietuszki). Za kreacje w słuchowiskach radiowych Teatru Polskiego Radia otrzymał Wielki Splendor – nagrodę Teatru Polskiego Radia (2000). Za rolę w słuchowisku Noc Walpurgii, albo kroki Komandora otrzymał nagrodę aktorską na Festiwalu Dwa Teatry – Sopot 2003.

Reżyseria radiowa to pierwszy w Polsce intensywny kurs zawodowy przygotowujący do realizacji słuchowisk radiowych, audiobooków, seriali audio, produkcji płytowych oraz innych form dźwiękowych wykorzystywanych m.in. w fabularyzowanych grach video.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria