Rekrutacja
Już 13 lipca startuje przegląd filmowy POD WSPÓLNYM NIEBEM. W każdą środę lata na dziedzińcu kamienicy przy ul. Foksal 11 będzie można obejrzeć filmy z Ukrainy, Białorusi, Gruzji i Indii –  krajów, z których przybysze stanowią coraz liczniejszą grupę mieszkańców Warszawy. Wajda School jest partnerem projektu.

Głównym tematem programu filmowego jest współczesny krajobraz społeczno-kulturowy Ukrainy, Białorusi, Indii i Gruzji. Ideą przewodnią zaś zapewnienie przestrzeni dla międzykulturowego dialogu z nowymi mieszkańcami stolicy, oraz spotkania ponad podziałami i stereotypami. Przed seansami odbędą się rozmowy z zaproszonymi twórcami i ekspertami, którzy przybliżą każdy z filmów i krajów. W repertuarze aż dziewięć nowych produkcji (2017–2021), w tym tytuły nieznane dotąd polskiej publiczności, jak np. The Great Indian Kitchen w reż. Jeo Baby.

Szczegółowy repertuar

Przegląd zakończy prezentacja etiud i krótkich metraży zrealizowanych przez studentów i absolwentów polskich szkół filmowych i kursów Wajda School. Wydarzeniu towarzyszy cykl podcastów podejmujący m.in. tematykę edukacji międzykulturowej, duchowych korzeni wielokulturowości i wrażliwości na Innego.

WSTĘP NA WSZYSTKIE POKAZY JEST BEZPŁATNY!

Organizatorem Przeglądu jest Centrum Myśli Jana Pawła II.
Partnerami Przeglądu są: Wajda School, Fundacja dla Wolności, Fundacja Inna Przestrzeń, Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy, Białoruski Dom, Ukraina! FF, One Caucasus, Transkaukazja
Patroni medialni: TVP KULTURA, Miesięcznik KINO, FilmWeb, IMI Radio
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Galeria